Max Verstappen označil porážku v Baku jako bod zlomu

Max Verstappen označil porážku v Baku jako bod zlomu

Dvojnásobný mistr světa Max Verstappen označil porážku od Sergia Péreze v Ázerbájdžánu za klíčový bod zlomu letošní sezóny poté, co vítězstvím na domácím Zandvoortu vyrovnal rekord devíti po sobě jdoucích vítězství, který drží Sebastian Vettel.

Všechny závody od zmíněného Ázerbájdžánu vyhrál holandský závodník a i přesto, že v Miami startoval jako desátý se mu podařilo pokořit Sergia Péreze a od té doby je v neděli neporažený. Při úvahách o rekordním úspěchu Max Verstappen uvedl, že závodní víkend v Baku ho hodně naučil, co se týče nastavení jeho monopostu RB19.

„Ano, myslím, že závod v Baku mě hodně naučil, jak některé věci dělat s autem, jak ho nastavit. Samozřejmě jsem ten závod v Baku nevyhrál, ale ve skutečnosti jsem si vyzkoušel opravdu hodně věcí a různých nástrojů v autě. Proto jsem v průběhu závodu byl trochu nekonzistentní, ale v jednu chvíli jsem se dostal do takového dobrého rytmu, co jsem našel. Ale potom jsem si trochu moc poškodil pneumatiky. Ale bylo to jako – OK, to je docela zajímavé pro další závody. A v podstatě jsem to zaimpletoval a pomohlo mi to na každé trati,” popisoval Max Verstappen.

Zatímco obrovská výhoda Red Bullu a jeho monopostu RB19 poskytla Verstappenovi v letošní sezóně mnoho přímých jízd za vítězstvím, Nizozemec se na domácí půdě více snažit, aby získal své deváté vítězství v řadě. Kvůli zdržení při přezutí na přechodné pneumatiky se propadl na čtvrtou pozici, více než 10 sekund za Sergia Péreze, který zariskoval a po zastávce hned v prvním kole závodu přebral vedení.

Nizozemec však během jednoho kola stáhl více Mexičana o více než 4 sekundy a nakonec se ujal vedení díky tomu, že zajel do boxů pro suché pneumatiky dříve. Max Verstappen tak věří, že vítězství na domácí půdě ukázalo, že jeho vítězná série není způsobena pouze nejrychlejším monopostem.

„I když máte nejlepší auto, a myslím, že v minulosti byly více dominantnější monoposty, než jaké máme dnes, a nedokázali s nimi to, vyhrát devětkrát v řadě, cokoliv, po sobě jdoucích vítězství, které máme jako tým, tak je to těžké, a obzvlášť jako dnes, je snadné udělat špatné rozhodnutí nebo dokonce sám to pokazit jako například vletět do štěrku nebo cokoliv jiného. Nikdy to není tak jednoduché, bohužel,” dodal pilot Red Bullu.

Pokud v Itálii Max Verstappen vyhraje, stane se prvním pilotem v historii královny motorsportu, který desetkrát po sobě v řadě stál na stupínku nejvyšším.

Sdílejte na:
Zavřít