Max Verstappen brání Sergia Péreze na Silverstonu

Max Verstappen brání Sergia Péreze na Silverstonu

Pro Sergia Péreze skončila kvalifikace velmi předčasně, kdy nedokázal na výjezdu ze zatáčky Copse udržet kontrolu nad monopostem a zapadl v kačírku. Jeho týmový kolega se nyní postavil za Mexičana.

Mexický pilot tak do závodu odstartuje z devatenáctého místa, za ním bude jen Pierre Gasly, který dostal penalizaci za výměnu pohonné jednotky. Naopak Max Verstappen se kvalifikoval jako čtvrtý.

Na otázku, jestli Max Verstappen bude na Silverstonu znevýhodněn tím, že mu bude chybět týmový kolega v porovnání s konkurencí, trojnásobný mistr světa odpověděl: „Nevím, snažím se na to nemyslet. Nakonec si za to vždycky můžete sami, nikdo vám v závodě nepomůže nebo tak něco. Musíte spoléhat na sebe a samozřejmě bylo velmi nešťastné ztratit Checa (Péreze – pozn. red.) v Q1. Z mé strany je neděle nový den, kdy především musíme počkat, co udělá počasí.“

„Ale jsem si jistý, že pokud budeme mít v pořádku auto, řekněme to takhle, můžeme být v boji. Neříkám, že budeme nejrychlejší, ale když jsme alespoň blízko, vždycky je něco možné,“ pokračoval dále nizozemský pilot.

Mexičanův předčasný konec v kvalifikace byl již pátým případem za posledních šest závodních víkendů, kdy Sergio Pérez neodkázal postoupit do top 10. Nizozemec trápení svého kolegy označil za smůlu.

„Samozřejmě, že vepředu vždycky chcete dvě auta, ale upřímně řečeno, byla to smůla a neštěstí, co se stalo. V pátek, když naskočil do auta ve FP2, vypadal slušně. Takže je trochu nefér říkat, že tento víkend byl mimo nebo něco takového. V kvalifikaci je to s ohledem na podmínky složité,“ dodal na obranu svého týmového kolegy Max Verstappen.

Sdílejte na:
Zavřít