Max-efekt: Nizozemsko se po 35 letech vrací do kalendáře F1!

Max-efekt: Nizozemsko se po 35 letech vrací do kalendáře F1!

Nizozemsko se konečně dočkalo. Příští rok se opět rozezvučí na trati v Zandvoortu motory vozů Formule 1. Za návrat tamního okruhu může především jedna osoba: Max Verstappen.

Doposud byla pro Maxe Verstappena téměř domácím závodem Velká cena Belgie, kam cestovaly tisíce nizozemských fanoušků, aby podpořily svého hrdinu. Ovšem v roce 2020 už se bude moci Max Verstappen prohánět na domácí půdě, do kalendáře se totiž po 35 letech vrací tradiční trať v Zandvoortu.

„Na každém závodě vídáme moře oranžově oblečených fanoušků. Zaslouží si domácí závod,“ uvedl šéf marketingu F1 Sean Braches ještě před oficiálním potvrzením. Rovněž i šéf Red Bullu Christian Horner je z novinky nadšený: „Grand Prix Nizozemska by byla ohromující.“

„Jsme opravdu potěšeni, že můžeme oznámit, že Formule 1 bude opět závodit v Nizozemsku, na trati v Zandvoortu,“ řekl ředitel F1 Case Carey. „Od začátku našeho funkčního období ve Formuli 1 jsme říkali, že chceme závodit na nových místech, zatímco budeme také respektovat historické okruhy v Evropě.

Proto budeme mít příští rok zbrusu nový městský závod, který se bude konat v hlavním městě Vietnamu, Hanoji, stejně tak se vrátíme po 35 leté absenci na Zandvoort – na trať, která se podílela na popularitě sportu na celém světě.

V předchozích letech jsme viděli v Holandsku zvyšující se zájem o Formuli 1, především díky entuziastické podpoře talentovaného Maxe Verstappena, jak jsme mohli na mnoha závodech zpozorovat z moře oranžové barvy. Bez pochyb bude tato barva příští rok na Zandvoortu na tribunách dominovat.“

Sdílejte na:
Zavřít