Max Biaggi se pokusí o světový rekord

Max Biaggi se pokusí o světový rekord

Bývalý italský motocyklový závodník se pokusí zdolat světový rekord v maximální rychlosti na elektrickém motocyklu společně s týmem Formule E.

Ital přezdívaný „Šílený Max,“ který proslul svými souboji s Valentinem Rossim, je nyní členem týmu Venturi v šampionátu ABB Formule E, kde působí jako poradce. Nemá tak k elektrickým pohonům daleko.

Navíc samo Venturi se nezabývá pouze závoděním. Jde o malou monackou automobilku, kterou podporuje sám monacký kníže Albert II. Před časem přišlo Venturi s vlastním polárním vozítkem na elektřinu.

Na kontě má také rychlostní rekord s elektrickým vozem z roku 2016. Jejich dragster v solné poušti v Boneville tehdy dosáhl 576 km/h. Jedenáct metrů dlouhý dragster s názvem Buckeye Bullet 3 měl výkon 3.000 kW. Jedná se také o nejsilnější elektromobil na světě.

Voxan Motors jako divize Venturi, která se zabývá motocykly, chce s Biaggim rekord vytvořit v Bolívii příští rok v srpnu. Zdolat musí rychlost 327.608 km/h, které dosáhl Jim Hoogerhyde s motocyklem Lightning SB220

Sdílejte na:
Zavřít