Mattias Ekstrom porazil Micka Schumachera a ovládl ROC

Mattias Ekstrom porazil Micka Schumachera a ovládl ROC

V kategorii jednotlivců v Race of Champions zvítězil počtvrté Mattias Ekstrom, který porazil Micka Schumachera. Švédský závodník následně vzdal hold legendárnímu Michaelu Schumcherovi.

Mattias Ekstrom dokázal německého závodníka ve finále porazit o 35 setin sekundy a připojil se k Sebastianu Loebovi a Didieru Auriolovi, kteří taktéž čtyřikrát vyhráli ROC. Zároveň Švéd přiznal, že porazit Micka Schumachera mělo zvláštní nádech emocí poté, co předtím v letech 2007 a 2009 porazil dvakrát jeho otce Michaela Schumachera.

Když jsem tu byl (na ROC – pozn. red.), tak dvakrát jsem se ve finále utkal s Michaelem (Schumacherem – pozn. red.) a bylo velmi emotivní závodit proti Mickovi.“

„S Michaelem se dobře znám, svedli jsme spolu spoustu skvělých soubojů. Mám mnoho speciálních momentů s Michaelem a jsem si jistý, že Mickův čas je ještě před ním,“ uvedl Mattias Ekstrom.

Mick Schumacher se ROC velmi vydařil, když v semifinále porazil svého krajana a mentora Sebastiana Vettela při cestě do finále.

„Gratuluji Mattiasovi (Ekstromovi – pozn. red.), je to výjimečný jezdec. Jsem na něj nesmírně hrdý a děkuji za milá slova,“ řekl Mick Schumacher.

Kategorii národů ovládlo Norsko

Petter Solberg a Oliver Solberg ovládli kategorii národů pro Norsko, když dokázali ve finále porazit tým „All Stars“ ve složení Thierryho Neuvilla a úřadujícího mistra světa formulí 2 Felipeho Drugoviče.

Sdílejte na:
Zavřít