Massa: Soustředíme se sami na sebe

Massa: Soustředíme se sami na sebe

Brazilský závodník Felipe Massa po druhém testovacím dni ve španělském Jerezu oznámil, že stáj Ferrari se nesoustředí na výkonnost soupeřů, ale především sama na sebe.

Felipe Massa byl první testovací den ve španělském Jerezu první, zatímco stájový kolega Fernando Alonso nenašel přemožitele v prvním testovacím dni ve Valencii. I tak si je ale brazilský pilot jistý, že je nyní příliš brzy na jakékoli spekulace o výkonnosti jednotlivých týmů.

„Jedná se o teprve druhou várku testovacích jízd,“ upozorňuje Brazilec, jež v pátečních testovacích jízdách obsadil druhé místo, hned za Michaelem Schumacherem.

„Samozřejmě, že porovnání s konkurencí je pro nás velmi důležité, ale není to nejhlavnější věc, na kterou se soustředíme. Tou je pochopitelně příprava vozu pro nadcházející ročník, musíme monopost řádně připravit, abychom hned v prvním závodě nové sezóny mohli naplno využít jeho potenciál,“ řekl dále Massa.

Pokud jde o hlavní cíle v Jerezu, Massa upozorňuje především na vyřešení problémů se spolehlivostí a nasbírání dalších cenných zkušeností s novými pneumatikami Pirelli. „Spolehlivost je pro nás velmi důležitá, potřebujeme otestovat každou součástku na voze, abychom věděli, že funguje na 100%.“

„Důležité je pro nás také naučit se správně pracovat s novými pneumatikami. Je důležité najít správný recept na jedno rychlé kolo, ale také na dlouhý úsek. To je jedna z nejdůležitějších věcí do první Velké ceny nového ročníku – naučit se správně pracovat s novými pneumatikami.“

„V průběhu loňské zimy jsme byli velmi silní, i první závod sezóny se nám podařil. Poté ale následovalo několik méně povedených závodů, čemuž se v letošním ročníku chceme vyvarovat. Věříme, že kvalitní výsledky a data ze zimní přípravy budeme moci využít v průběhu celého ročníku. Pozitivní je, že všechny věci, na kterých pracujeme, jsou aktuálně na dobré cestě k dokončení, musíme se soustředit na naší práci, porovnání s konkurencí není v současné chvíli důležité,“ dodal brazilský pilot.

Sdílejte na:
Zavřít