Massa nechce uspěchat novou smlouvu

Massa nechce uspěchat novou smlouvu

Brazilec Felipe Massa, jež působí v italském Ferrari již od roku 2006 přiznal, že nechce nijak uspěchat podpis nové smlouvy s jeho zaměstnavatelem, ačkoli se také spekuluje o příchodu Roberta Kubici.

Staňte se fanoušky Race-F1 na

Robert Kubica zaznamenal v novém působišti ve francouzském Renaultu skvělý start do sezóny a na své konto si také připsal první stupně vítězů v letošní sezóně. V poslední době se spekuluje o jeho možném příchodu do italského Ferrari, kde by mohl nahradit právě brazilského pilota Massu. Aktuální lídr šampionátu se totiž nachází v posledním roce, který zahrnuje jeho smlouva a čeká se tedy, zda-li se obě strany dohodnou na jejím prodloužení.

Jsem velmi spokojený se současným stavem a rozpoložením našeho týmu,“ prozradil Massa BBC.Ještě před mojí nehodou v loňském roce v Maďarsku jsme již spekulovali o možném prodloužení mé smlouvy, ale zatím nebylo nic oficiálně projednáno. Věřím, že během následujících týdnů či měsíců se tyto jednání obnoví a co nejdříve budeme mít o novém kontraktu jasno.“

Massa v současné době vede šampionát jezdců o dva body před svým stájovým kolegou Fernandem Alonsem, ovšem Španěl si oproti Massovi v letošním roce již jedno vítězství připsal, stalo se tak v úvodní Velké ceně v bahrajnském Sakhiru. Brazilský pilot byl s Ferrari spojován již od roku 2003, tehdy ještě působil ve stájí Sauber, do Maranella nakonec zamířil o tří roky pozdějí a sezónu 2006 odkroužil po boku Michaela Schumachera.

Pilot Ferrari utrpěl vážně zranění během kvalifikace na loňskou Velkou cenu Maďarska, kdy jej do helmy zasáhla pružina z vozu Rubense Barrichela a Brazilec tak byl po celý zbytek sezóny mimo hru. V kokpitu italského vozu jej nahradil Luca Badoer, který ale byl po třech neúspěšných pokusech nahrazen Giancarlem Fisichellou, jež v současné době působí coby testovací pilot Ferrari.

Sdílejte na:
Zavřít