Massa: McLaren může mít v Číně výhodu

Massa: McLaren může mít v Číně výhodu

Brazilský závodník ve službách aktuálního lídra šampionátu Ferrari se obává, že vozy McLaren mohou mít díky svému F-šachtovému systému na monopostech velkou výhodu.

Staňte se fanoušky Race-F1 na

Okruh v čínské Shanghaji se může chlubit nejdelší rovinkou v celém šampionátu, jedná se o tu mezi zatáčkami 13 a 14, kde monoposty Formule 1 dosahují maximální rychlosti až 300 km/h. Tento F-šachtový systém na zadním křídle umožňuje jednotlivým vozům zvýšit maximální rychlost, což by mohlo být na čínské trati klíčovým faktorem. I v Malajsii tohoto prvku mohli vozy McLarenu využívat, protože i okruh v Sepangu má několik rychlých rovinek.

Brazilský závodník Felipe Massa se domnívá, že právě tato dlouhá rovinka v kombinaci s F-šachtovým systémem McLarenu může být v konečném součtu pro britský tým opravdu velkou výhodou. Jedná se o velmi krásný okruh a díky dlouhé rovince je tu i hodně možností k předjíždění,“ řekl pilot Ferrari britskému Autosportu. Již v minulých závodech jsme byli svědky toho, že je McLaren na rovinkách opravdu velmi rychlý a dosahuje vysoké maximální rychlosti.“

Sám pilot McLarenu, Lewis Hamilton připustil, že tato dlouhá rovinka může pro stáj z Wokingu představovat určitou výhodu.Na tomto okruhu je, zejména na konci oné dlouhé rovinky, hodně možností k předjíždění, takže můžeme našeho prvku na voze využít. Celkově je ale očekáván velmi vyrovnaný a konkurenceschopný závodní víkend, nemůžeme tedy odhadnout, zda-li nám tato výhoda ve skutečnosti zařídí i posun vpřed celkovým startovním polem,“ dodal Lewis Hamilton.

Sdílejte na:
Zavřít