Martin Brundle si chválí jízdu Sergia Péreze v Maďarsku

Martin Brundle si chválí jízdu Sergia Péreze v Maďarsku

Bývalý pilot formule 1 Martin Brundle prohlásil, že navzdory všem otázkám ohledně jeho budoucnosti v Red Bullu byla jízda Sergia Péreze z devátého místa na pódium působivá a prokázala Mexičanovu formu.

Před závodním víkendem v Budapešti si Sergio Pérez prošel řadou obtížných závodů, a pětkrát po sobě nepostoupil do třetí části kvalifikace.  Mexičan však tuto sérii neúspěchů konečně přerušil a na Hungaroringu startoval z devátého místa. Během sedmdesáti kol se dokázal probojovat na třetí místo, čímž si zajistil své šesté pódium v letošní sezóně.

V posledních týdnech se objevily spekulace o jeho budoucnosti v Red Bullu, a těm nepomohl ani návrat Daniela Ricciarda zpátky na startovní rošt. Martin Brundle, bývalý pilot, ale okomentoval jízdu mexického pilota pozitivně: „Sergio Pérez předvedl působivou jízdu z neuspokojivého devátého místa na stupně vítězů, která byla stejně tak odhodlaná jako agresivní. Byl to přesně ten výkon, který potřeboval pro své sebevědomí a svou reputaci. Jeho předjíždění bylo drsné, ne ze zoufalství, ale s tvrdostí a neústupností, a měl dobrou rychlost. I během komentování jsem to popsal tak, že tou jízdou něco ukázal. Dokázal, že se zvládne udržet ve stínu Verstappenovy rychlosti a výsledků, což by zvládl jen málokdo, ale přesto by měl Holanďana na konci závodů otravovat ve zpětných zrcátkách. Nezapomínejme ale na jeho skvělá vítězství v Saúdské Arábii a Ázerbájdžánu jen pár měsíců zpátky,“ připomíná Martin Brundle.

Velkou cenu Maďarska ovládl Mexičanův týmový kolega, Max Verstappen, a zvítězil s náskokem o více než půl minuty. Pokračuje tak na cestě za svým třetím titulem mistra světa, a Martin Brundle jeho sezónu přirovnal k jiným dominantním obdobím z minulosti: „Max Verstappen a Red Bull pokračují v dominování letošní sezóně, která mi připomíná Nigela Mansella v roce 1992 a Michaela Schumachera v roce 2002 ve Ferrari. Aspoň se šampionát nebude vyhrávat v červenci nebo v srpnu, jak jsme toho byli svědky kdysi, to bylo ale samozřejmě mnohem méně závodů a jiný bodový systém.“

Sdílejte na:
Zavřít