Martin Brundle: 20 vozů nedělá z F1 dostatečnou podívanou

Martin Brundle: 20 vozů nedělá z F1 dostatečnou podívanou

Komentátor a reportér Sky Sports F1 Martin Brundle vyjádřil svou podporu rozšíření startovního roštu formule 1 a řekl, že současné pole 20 vozů nevytváří „dostatečnou show“.

Brundle se takto vyjádřil po oznámení spolupráce Red Bull-Ford a po formálním zahájení procesu podávání žádostí FIA, který umožňuje potenciálním zájemcům ucházet se o místo na startovním roštu v blízké budoucnosti.

V rozhovoru pro Sky Sports F1 po představení Red Bullu RB19 pro sezónu 2023 bývalý pilot formule 1 uvedl, že rozšíření z 10 na 12 týmů jen posílí tento sport a jeho neobyčejnost.

„Získání více týmů je logistická věc i finanční aspekt. Víte, vejdou se do boxové uličky, paddocku, na startovní rošt? Kolik aut potřebujeme? Osobně si myslím, že 24 vozů by bylo skvělých. V této sezóně máme 29 závodů, 23 velkých cen a šest sprintů s 20 vozy na startovním roštu. Osobně si nemyslím, že je to dostačující show a příležitost.“

Andretti-Cadillac jsou v současné době jediným týmem, který zveřejnil svůj záměr vstoupit do F1, ale stávající týmy k tomu zaujímají negativní postoj především proto, že by došlo k dalšímu rozdělování peněz pro ně určených.

V reakci na nedávno oznámené partnerství Red Bullu s Fordem Brundle uvedl, že dohoda o „luxusním sponzoringu“ je podobná těm, které tým z Milton Keynes uzavřel v posledních letech.

„Když se podíváte na Ford, je to kompromis, je to zajímavé. Red Bull měl na sobě na chvíli Infiniti, pak Aston Martin než měl Aston svůj vlastní tým, takže tohle je věc značky. Co mi přijde nejzajímavější je to, že všichni světoví výrobci automobilů se plně zaměřují na elektrická auta (EV), která se blíží.“

A přesto když se podíváte na dnešní oznámení Fordu, oni milují myšlenku technologie, udržitelnosti, udržitelných paliv, příležitosti a pak ten počet lidí, kteří nyní sledují formuli 1, ale nesledují ostatní formule, například ty s pouze elektrickou baterií.“

„Takže je zajímavé, že se vůbec chtějí zapojit do F1, ale to je pouze o té moci, kterou to má v tento okamžik. Přicházejí různými způsoby, ale celkově je to opravdu dobrá zpráva pro F1.“

Formule 1 má nyní šest automobilek, které budou dodavateli motorů od roku 2026: Ferrari, Mercedes, Alpine, Red Bull Ford, Audi a Honda.

Sdílejte na:
Zavřít