Marko vyvrátil výměnu Gaslyho uprostřed sezóny

Marko vyvrátil výměnu Gaslyho uprostřed sezóny

Poradce Red Bullu Helmut Marko vyvrátil zvěsti, že budoucnost Pierra Gaslyho je opět nejasná a potvrdil, že do konce sezóny zůstane jezdec s týmem.

Gasly zažil během VC Německa další náročný víkend. V tréninku měl nehodu a vše vyvrcholilo nehodou s Alexem Albonem, po které musel odstoupit. Tento fakt pomohl k rozvoji spekulací ohledně jeho budoucnosti s týmem z Milton Keynes.

Jeho situaci nepomohl ani fakt, že jezdec Toro Rosso Dannil Kvjat zaznamenal třetí místo, z čehož vyplývá, že Red Bull má kandidáta na výměnu, pokud by byla potřeba.

Nicméně poradce Red Bullu ujasnil, že Gasly zůstane v Red Bullu minimálně do konce roku 2019.

„Tento rok nebudeme nic měnit,“ řekl. „Dokončíme sezónu tak, jak jsme.“

Na otázku, zda forma Kvjata vyvíjí na Gaslyho tlak, Marko řekl: „Určitě.“

Šéf Red Bullu Christian Horner řekl, že Gasly zažil dobré i špatné momenty, když vyjádřil určitou frustraci ze ztráty bodů.

 

„Bylo to nahoru a dolů,“ řekl Horner o Gaslyho víkendu. „Měl dobrou kvalifikaci, ale poté měl náročný první pitstop – byl tam problém s maticí kola a potom ho museli podržet, protože do boxů zajíždělo mnoho aut.

Potom se z toho začínal dostávat a během posledního restartu se dostal přes Sebastiana Vettela. Poté ale během tří po sobě jdoucích kol projel zeširoka první zatáčku, kde se přes něj dostávali ostatní jezdci.

Pak zjevně závodili s Albonem, zavadili o sebe, což bylo frustrující, protože dnes byla dobrá příležitost vzít Ferrari hodně bodů. Takže místo toho, abychom jim vzali 20 bodů, jsme vzali jen sedm nebo osm.“

Horner naznačil, že Red Bull nyní potřebuje, aby Gasly začal dodávat více bodů, pokud má mít tým nějaké naděje na překonání Ferrari v Poháru konstruktérů.

Na otázku, zda je možné dosáhnout druhé místo, Horner řekl: „Myslím, že jo, pokud začneme získávat dvojité body. To je našim cílem v druhé půli sezóny, dotáhnout co nejvíce ztrátu.“

Sdílejte na:
Zavřít