Marko: Vettelův návrat do Red Bullu “není vyloučený”

Marko: Vettelův návrat do Red Bullu “není vyloučený”

Poradce Red Bullu Helmut Marko naznačil, že dnes už bývalý jezdec formule 1 Sebastian Vettel by skvěle pasoval do vůdčí role rakouského týmu, sídlícího v Milton Keynes.

Vettel se připojil k juniorskému týmu Red Bullu Toro Rosso v roce 2007. Poté, co při svém debutu ve Velké ceně USA v týmu BMW Sauber, vybojoval 1 bod. Němec vyhrál svou první Velkou cenu o rok později na italské Monze, ještě před přesunem do Red Bullu v sezóně 2009.V té vyhrál 4 závody, z nichž ten v Číně, byl vůbec prvním vítězstvím pro samotný Red Bull. Poté přišli 4 tituly a 38 vyhraných závodů v letech 2010 až 2013 a po náročné první sezóně v turbo-hybridní éře v roce 2014, nastal Vettelův odchod.

Však po následných štacích ve Ferrari a v Aston Martinu, vítěz 53 Velkých cen, v půlce poslední sezóny oznámil konec svoji bohaté kariéry. Helmut Marko však prozradil, že s Vettelem po jeho posledním závodě Abu Zabí mluvil ohledně jeho potenciální managmentské roli v týmu v budoucnosti.

„Není vyloučeno, že by se se vrátil na pozici v top managmentu,“ řekl Marko pro Sky. „Brzo mi bude 80, to bude něco! Diskutovali jsme a myslím si, že pozice nejvyššího manažéra by mu svědčila. To mi z našeho rozhovoru vyplynulo. Teď ho pro jednou necháme zasadit pár stromů a uvidíme co potom. Určitě má pro tu pozici potenciál a osobnost. Byl by to však pro něj velký rozdíl. Jako nejvyšší manažér, musíte přicházet dříve, odcházet pozdě a dostávate jenom zlomek peněž, na které jste byl jako pilot zvyklý!“

Sdílejte na:
Zavřít