Marko potvrdil existenci klauzule ve smlouvě Verstappena

Marko potvrdil existenci klauzule ve smlouvě Verstappena

Helmut Marko potvrdil, že smlouva Maxe Verstappena obsahuje klauzuli, která mu umožňuje opustit Red Bull před vypršením smlouvy, a to pokud nebudou splněny určité výkonnostní podmínky. Kam by případně vedly Verstappenovy kroky?

Max Verstappen v současné době zažívá období dominance, a proto se zdá být ještě méně pravděpodobné, že by Red Bull v blízké budoucnosti zpomalil. V sezóně 2024 má příležitost získat svůj čtvrtý titul mistra světa s monopostem RB20, který se na předsezónních testech v Bahrajnu ukázal v dobrém světle a vypadal suverénně oproti konkurenci.

Verstappen má smlouvu do roku 2028 a mohl by z týmu odejít dříve, pokud by se konkurenti dotáhli na rudé býky anebo pokud by se před ně dostali a tým z Milton Keynes se propadl z předních pozic.

Helmut Marko pro Servus TV uvedl, že Nizozemec má ve smlouvě výstupní klauzuli.

„Stejně jako v každé smlouvě ve formuli 1 existují klauzule, pokud se nesplní určitá kritéria týkající se kvality úspěchů,“ řekl Marko.

„Tyto klauzule jsou obsaženy i v Maxově (Verstappenově – pozn. red.) smlouvě. Nemyslím si, že by pro Maxe byl problémem nepochopitelný finanční obnos. Pokud mu nejsme schopni poskytnout vůz, který je schopen vyhrávat… samozřejmě, že má zájem o úspěchy jako závodní jezdec. Mladší už nebude. A pokud to s Red Bullem nevidí dobře a do hry vstoupí tato kritéria, pak je zcela jasné, že se porozhlédne. Kde by ale bylo něco lepšího?“ doplnil poradce rakouského týmu.

Do budoucna by se mohli stát McLaren, Aston Martin a Ferrari, kteří rozvíjejí svou infrastrukturu, silnými konkurenty pro Red Bull. To by z nich dělalo atraktivní kandidáty v případě, že by trojnásobný mistr světa chtěl po nástupu nových technických předpisů, které vstoupí v platnost v sezóně 2026, změnit tým.

Sdílejte na:
Zavřít