Manor si dává vysoké cíle: Kromě Sauberu porážet i Renault a Toro Rosso

Manor si dává vysoké cíle: Kromě Sauberu porážet i Renault a Toro Rosso

Manor zažívá bezesporu jednu ze svých nejlepších sezón své dosavadní historie. Mají na kontě jeden mistrovský bod a pravidelně bojují se Sauberem. Šéf stáje Dave Ryan věří, že si budou moci vyšlápnout i na Renault a Toro Rosso.

Britský tým letos získal druhý bod ve své historii, a to díky Pascalu Wehrleinovi. Němec po fantastickém výkonu ve Spielbergu dovezl svůj MRT05 do cíle na pěkném desátém místě. Ale nejen v tomto závodě byl velmi blízko bodům, i přes to, že sedí v papírově nejslabším týmu na startovním roštu. Další jeho triumfy ale zmařily technické problémy.

„Se Sauberem se moc nezaobíráme, ale věnujeme se Renaultu. Mají problémy a naším úkolem je porazit každého, koho můžeme. To je náš cíl,“ přibližuje ambice Manoru Ryan, jehož tým je v současnosti pravděpodobně největším rivalem švýcarské stáje. „Teď je porážíme pravidelně, ale Renault momentálně neodvádí dobrou práci. Mají celkem často problémy.“

Aktuální stav je následující: Manor je na desátém místě v Poháru konstruktérů s jedním mistrovským bodem, zatímco Sauber má konto stále prázdné a Renault je jen o pět bodů před nimi.

Ačkoliv Toro Rosso už bodově nepřekonají, tak stále mají naději na to, že je alespoň v následujících závodech dokáží porazit. Juniorka Red Bullu totiž používá loňskou specifikaci motoru od Ferrari, která se už nedočká dalších vylepšení, oproti Manoru, který je poháněný aktuálním motorem úřadujících mistrů světa. Dvaašedesátiletý Novozélanďan dále připomíná, že i Toro Rosso oslabují technické problémy: „Také mívají nějaké potíže. Nezapomínejme na to, že mají starý motor.“

Sdílejte na:
Zavřít