Manor pro test nových pneumatik Pirelli potvrdil účast dvou pilotů z GP2

Manor pro test nových pneumatik Pirelli potvrdil účast dvou pilotů z GP2

Mladíci Jordan King a Rio Haryanto byli týmem Manor vybráni do sedačky jejich vozu na testy pneumatik Pirelli na okruhu Yas Marina.

Po finální závodu sezony v Abú Dhabí ještě týmy na okruhu zůstanou pro jednodenní dvanáctihodinový test. Ten je zaměřen na pomoc vývoje nových pneumatik vývoje včetně nově představených, fialově označených ultra-měkkých pneumatik.

Všech deset týmů již potvrdilo svou účast. Manor nyní i potvrdil piloty, kteří budou v jejich voze testovat – jsou to piloti z GP2 King a Haryanto. A to navzdory tomu, že Pirelli vyjádřilo přání, aby týmy pro testování v kokpitech nechaly své závodní piloty, kteří mohou poskytnout lepší zpětnou vazbu vzhledem ke zkušenostem s letošními pneumatikami.

Nicméně tato role je dalším schůdkem v kariéře mladého Jordana Kinga, kterého během letošní sezony Manor rekrutoval jako vývojového pilota.

„Role vývojového pilota pro mě tento rok byla úžasnou příležitostí a užíval jsem si každou minutu strávenou s týmem,“ řekl King.

„Evropská část GP2 kopírovala závody Formule 1, takže pro mne bylo velmi jednoduché zkombinovat moje povinnosti v GP2 a přitom být i s týmem Manor.“

„V Austinu a Mexiku jsem byl plně schopný vniknout do prostředí Formule 1 a učím se jak věci fungují na trati i mimo ni. Přirozeně jsem se nejvíce těšil na příležitost pilotovat vůz MR03B a nemůžu se dočkat, až zužitkuji vše, co jsem se naučil, na trati v Abú Dhabí.“

Pro druhého mladíka Haryanta, který letos v sérii GP2 třikrát vyhrál, bude tento test jeho třetím ve Formuli 1.

„Velmi se těším na další test s týmem v Abú Dhabí. Stále je to ten samý tým, ale vůz bude podstatně jiný. Letos se na tento test cítím mnohem lépe připraven a po velmi úspěšné sezoně v GP2 se nemohu dočkat, až ukážu, jak jsem se jako pilot zlepšil.“

Sdílejte na:
Zavřít