Magnussen: Šílené, že jsou některá auta rychlejší než my

Magnussen: Šílené, že jsou některá auta rychlejší než my

Dánský pilot si pochvaluje výkonnost letošního monopostu Haasu. O to více mu nejde do hlavy, že i konkurence dokáže být tak rychlá.

Piloti amerického týmu dokázali být v kvalifikaci na Velkou cenu Austrálie nejlepšími „ze zbytku světa“. Romain Grosjean s Kevinem Magnussenem totiž obsadili šesté a sedmé místo za jezdci Mercedesu, Ferrari a Maxem Verstappenem z Red Bullu.

„Obecně bych řekl, že všechny vozy jsou silnější než v loňském roce,“ řekl Magnussen. „A je šílené uvědomit si, že jsou auta, která jsou ještě rychlejší než tohle (VF-19, letošní monopost Haasu), protože je opravdu velice, velice rychlé.

Doufali jsme ve svůj potenciál, je to ale vždycky nervy drásající období, protože si člověk myslí, že ví, jak na tom je, ale pak chce vyjet a ukázat to i na trati.

My jsme to dnes ukázali.“

Sám Magnussen nebyl spokojený se svým výkonem ve třetí části kvalifikace, kde zostal za kolegou Grosjeanem.

„Tohle kolo bylo na h***,“ řekl. „Nedostal jsem z něj to, co jsem měl a udělal jsem velkou chybu také v Q1, takže jsem musel použít ještě jednu sadu, abych postoupil.

To znamená, že vám zbyde jen jedna sada do Q3, což je šílené, protože jsme z Q1 měli úplně snadno postoupit s použitím jedné sady.

Byla to moje chyba. Pak odjedete o jedno kolo navíc a do Q3 vám zbyde jen jeden pokus, který se mi moc nepovedl. Ztratil jsem několik desetin. Do šesté zatáčky jsem brzdil moc pozdě, naštěstí auto dobře drží, takže zatočilo i tak, znovu jsem šel na plyn, ale ztratil jsem tam nějaký čas.“

Sdílejte na:
Zavřít