Lotus Renault představil R31

Lotus Renault představil R31

Tým Lotus Renault dnes ve Valencii představil svůj nový, černo-zlatý, monopost s označením R31. Jezdci zůstavají stejní, Robert Kubica a Vitaly Petrov.

 

R31 bude vybaven systémem KERS a bude mít nastavitelné zadní křídlo, tak jako ostatní vozy. Nos se opět o něco zvedl, podobně jako u již představených vozů a bočnice jsou viditelně užší. Eric Boullier, šéf týmu, prozradil, že nový vůz obsahuje 92% nových součástek, ale to není to jediné na čem v týmu pracovali. Boullier řekl, že přepracovali vnitřní strukturu týmu a tím se zvýšila efektivita o 15% procent. Z toho by chtěli těžit a bojovat s nejlepšímy týmy.

 

 

 

 

Technický ředitel James Allison řekl, že vůz R31 byl konstruován ambiciózně a celkově se liší, nejen od modelu, který měl tým loni R30, ale i od všech ostatních, které kdy tým vyrobil.

Na autě vidíme nové sponzory řízené ruským Gazpromem, který má vazby na ruskou vládu, jsou jimi SunCore a Sibur. Mimo jiné sponzorem zůstala i automobilka Lada a na boku má reklamu majitel týmu, firma Genii. Logo sponzora Group Lotus je na špice nosu a nápis je i na zadním křídle.

 

 

 

 

 

Sdílejte na:
Zavřít