Lotus na Virgin ztrácí, ví Trulli

Lotus na Virgin ztrácí, ví Trulli

Italský závodník ve službách stáje Lotus, Jarno Trulli přiznal, že jeho tým není v současné době natolik rychlý, aby mohl být nejrychlejším nováčkem ve startovním pole letošní sezóny.

Ačkoli má stáj Virgin v rychlostních soubojích s Lotusem vždy o něco navrch, v průběhu Velké ceny Bahrajnu na tom byla lépe stáj z Malajsie, důvodem byla zejména nízká spolehlivost obou vozů Virgin. Ital Trulli ovšem poukázal na to, že stáj Virgin měla vstup do Formule 1 jistý mnohem dříve než Lotus, tudíž měla na přípravy pro letošní sezónu mnohem více času.

Virgin je opravdu velmi rychlý,“ poukázal na výkony hlavního soupeře stáje Lotus Jarno Trulli.Je velmi těžké posoudit, zda-li na tom jsou výkonnostně lépe než my, ovšem je jasné, že v Bahrajnu byl Virgin rychlejší. Důvodem našeho lepšího postavení v závodu byla lepší spolehlivost vozů Lotus. Stáj Virgin se podle všeho soustředí především na rychlost a až poté na spolehlivost vozu. Podle mě je lepší k této věci přistupovat opačným způsobem a nejprve zapracovat na spolehlivosti nového monopostu,“ poznamenal bývalý závodník stáje Toyota.

Samozřejmě že na přípravu pro letošní ročník Formule 1 měli mnohem více času. Jejich projekt pro výstavbu nového monopostu začal mnohem dříve než ten náš, takže není divu že jsou o něco před námi, na tom není nic neobvyklého,“ řekl dále Trulli. Nemůžeme tedy v současné době přesněji porovnávat výkony obou týmů. Na to bude čas až později.“

Ovšem nově odhalený problém s malou palivovou nádrží u obou vozů Virgin by mohl znamenat značné zkomplikování některých Velkých cen. Důvodem je, že nádrž vozů je příliš malá, takže v některých dlouhých závodech by stáj kvůli zakázanému tankování nemusela ani s plnou nádrží dojet až do cíle závodu.

Sdílejte na:
Zavřít