Liuzzi se stal závodní jezdcem týmu HRT

Liuzzi se stal závodní jezdcem týmu HRT

Tým Hispania Racing dnes potvrdil Vitantonia Liuzziho na post závodního pilota. Jezdecké složení má tedy tato stáj pro novou sezónu kompletní.

Již dříve byl na post závodního pilota angažovaný Narain Karthikeyan a až dnes byl týmem oznámen podpis smlouvy s Vitantoniem Liuzzim. Tento italský pilot loni působil ve stáji Force India, kde měl smlouvu i pro letošní ročník, ale nakonec byl vedením stáje propuštěn a na jeho místo usedl Paul di Resta. Dlouho se spekulovalo, co s Liuzzim bude, nakonec jej angažoval tým HRT.

„Mám před sebou novou a velmi atraktivní výzvu,“ prozradil italský jezdec po podepsání smlouvy se stájí HRT. „Nikdy jsem nepřestal doufat, že se do Formule 1 jednou vrátím, protože mám poměrně velké množství zkušeností, které právě tak mladé týmy určitě mohou ocenit.“

Jezdecká listina Formule 1 pro letošní ročník je tak zcela kompletní, jako poslední se čeká na představení nového monopostu stáje HRT, který nese označení F111. „Již v minulosti Tonio ukázal, že je velmi kvalitní pilot, který je schopen předvádět velmi dobrý výsledky i s vozem na konci startovního pole. Pro náš tým bude jistě velmi přínosný a proto se na vzájemnou spolupráci již velmi těšíme,“ řekl k novému pilotovi Colin Kolles, šéf stáje.

Sdílejte na:
Zavřít