Lidé zapomínají na to, jak Michael Schumacher vyhrál své tituly, řekl Lewis Hamilton

Lidé zapomínají na to, jak Michael Schumacher vyhrál své tituly, řekl Lewis Hamilton

Mercedes aplikoval během GP Ruska týmovou režii, kdy Valtteri Bottas pustil na první místo svého kolegu a aktuálního lídra šampionátu Lewise Hamiltona. Brit následně přirovnal aplikaci týmové režie k Michaelu Schumacherovi – lidé si pamatují pouze piloty, kteří vyhráli šampionát, ale nepamatují si, jak toho dosáhli.

Lewis Hamilton je aktuální lídr šampionátu a po výhře v GP Ruska vede nad svým rivalem z Ferrari Sebastianem Vettelem o padesát bodů. Sebastian Vettel skončil na třetím místě a v posledních třech závodech nedokázal z náskoku Lewise Hamiltona umazat ani jeden bod. Kdyby Mercedes neaplikoval týmovou režii, náskok Hamiltona na Vettela by byl „pouhých“ 43 bodů.

Následně šéf Mercedesu Toto Wolff řekl, že bude radši za padoucha teď, než aby byl za „idiota“ na konci sezóny. Hamiltonovi byla týmová režie nepříjemná a ke konci závodu se zeptal, jestli se pozice neprohodí zpátky, odpověď byla ovšem negativní.

30. září 2018

„Cítil jsem se velice nepříjemně. Přišlo mi to na mysl – tým to tak chtěl, abych měl o deset bodů více. To byl konečný cíl, abych měl radši o deset bodů více než jen o tři nebo o kolik. Cítil jsem se konfliktně, protože to tým chtěl a vím, že jsme to chtěli všichni, ale taky jsem cítil, co bylo správné,“ řekl Lewis Hamilton.

„Při vítězných šampionátech si lidé nepamatují, co bylo dobré a co špatné, pamatují si kdo vyhrál.“

„Podívejte se na Michaela Schumachera, vyhrál sedm mistrovských titulů, je nejvíce oceňovaný jezdec, ale byly vždycky jejich rozhodnutí, které udělali, správné? Kdo ví, ale já bych řekl, že docela chytré rozhodnutí vyhrávají tituly a uzavírají šampionát konstruktérů každý rok,“ dodal aktuální lídr šampionátu. 

30. září 2018

Padesátibodový náskok Lewise Hamiltona znamená, že nemusí vyhrát žádný další závod v letošní sezóně, a i přesto bude mistrem světa. Padesát bodů je ekvivalent dvou vítězství a pokud bude mít i nadále Lewis Hamilton současnou formu, tak je možné, že se o titulu mistra světa rozhodne velice brzy.

Sdílejte na:
Zavřít