Lewis je stále silný, zdůrazňuje Vettel

Německý závodník vyhrál na domácí půdě Lewise Hamitlona a nyní jej čeká závod před jeho domácím publikem. Očekává, že to nebude jednoduché.

Vettel porazil na Silverstonu, domácí půdě jeho úhlavního rivala na Mercedesu, Lewise Hamiltona a navýšil tak náskok v šampionátu jezdců. Výsledek byl však také ovlivnění tím, že právě Brita sestřelil v úvodním kole ve třetí zatáčce Kimi Räikkönen, díky čemuž se Hamilton propadl až na samotný chvost a musel se tak probíjet polem zpět. Závod nakonec dokončil na druhém místě.

Rodákovi z Heppenheimu hrozilo, že by nemusel nastoupit kvůli bolesti krku do kvalifikace. Nicméně okamžitě po skončení třetího tréninku si jej vzali do péče odborníci a Vettel se mohl zúčastnit boje o pole position.

„Všechno v pohodě. V kvalifikaci jsem jezdil s vycpanou ochranou hlavy. V závodě jsem jel už bez toho. V sobotním tréninku to náhle začalo bolet. Když jsem se ráno probudil, bylo všechno ještě v pořádku. Stále ještě nevím, kvůli čemu. Ale šlo to,“ popisuje Vettel v rozhovoru s Lennartem Wermkem z německého deníku Bild, který zdůrazňuje, že porážka Hamiltona na Silverstonu nemá absolutně žádnou váhu: „Vůbec nic to (výhra) neznamená. Lewis je stále silný. Nesmíte zapomenout ani na Red Bull. Pro mě je rozhodující, že se konstantně zlepšujeme, což momentálně děláme.“

#DankeSeb pic.twitter.com/wsmPXg9xrS— F1 Paddock Pass (@F1PaddockPass) 23. listopadu 2014

Už je to čtyři roky, co pilot Ferrari vyhrál titul, tehdy ještě reprezentoval barvy rakouské stáje Red Bull. Poté nastala éra Mercedesu. Je nyní zase řada na něm? „To nevím. Na takovou prognózu je ještě příliš brzo. Podle mě je teď přeceňováno to, že jsme vyhráli na trati předurčené Mercedesu. Bylo by trendem, kdybychom měli sekundový náskok na jiných tratích. Ale tak daleko to není, a než se tak stane, bude to ještě chvíli trvat.“

Německé publikum: Hnací motor pro Vettela a Hülkenberga

Za dva týdny se kolotoč formule 1 přesouvá na německý Hockenheimring, domácí půdu Vettela a Nica Hülkenberga. Zejména pro 31letého závodníka to bude speciální, neboť nedaleko okruhu vyrůstal.

„Pocházím z bezprostřední blízkosti. Vyrůstal jsem jen půl hodiny od Hockenheimringu. Viděl jsem tam můj první závod. Myslím, že to bylo v roce 2000. Proto, že tam budou mnoho mých přátel a rodina, je to něco mimořádného,“ prozradil ve videu na oficiálních Facebookových stránkách okruhu.

Ačkoliv jedno vítězství v královně motorismu před domácím publikem už získal, a to v roce 2013 na Nürburgringu, tak na triumf v Bádensku-Würtenbersku stále čeká. Na tamní trati dokončil závod nejlépe na třetím místě.

pic.twitter.com/7CK1mGLVo0— Sebastian Vettel #5 (@sebvettelnews) 7. července 2013

Německo má však ještě jednoho zástupce, a sice pilota Renaultu Nica Hülkenberga. Rodák z Emmerichu na svůj první triumf a vůbec první pódium ještě čeká.

Na rozdíl od závodu ve Velké Británii, kde došlo v sobotu ke kolizi s fotbalovým zápasem anglického mužstva na Mistrovství světa, se v Německu fanoušci mohou již zcela soustředit na Velkou cenu, neboť německá fotbalová reprezentace vypadla už v základním kole: „Zrovna teď, když jsme ve fotbale vypadli, se to musí zaměřit na Formuli 1!“

Vettel svého krajana doplňuje slovy, že fanoušci „možná neměli vlajky uklízet tak brzo a raději se je s nimi vydat podpořit na Hockenheimring“.

Blonďák z francouzské stáje má na Hockenhemring skvělé vzpomínky, protože vůbec první závod, kterého se v juniorské sérii zúčastnil, vyhrál: „To je jedna z nejlepších vzpomínek. Cítil jsem se jako doma.“