Lewis Hamilton prozradil své tři největší soupeře ve Formuli 1

Lewis Hamilton prozradil své tři největší soupeře ve Formuli 1

Současný šampion Formule 1 Lewis Hamilton prozradil tři své největší soupeře na závodním roštu, se kterými se může utkat v sezóně 2018.

Britský pilot Lewis Hamilton získal svůj čtvrtý titul mistra světa v sezóně 2017, když porazil německého pilota Sebastiana Vettela. Další tituly získal v roce 2008 (McLaren), 2014 (Mercedes), 2015 (Mercedes).

Na které piloti si bude muset dávat největší pozor v aktuálním roce? Pilot Mercedesu uvedl čtyřnásobného mistra světa Sebastiana Vettela (závodícího za Ferrari), dvojnásobného mistra světa Fernanda Alonsa (závodícího za McLaren) a nejmladšího vítěze závodu Maxe Verstappena (závodícího za Red Bull).

Když byl dotázán Lewis Hamilton na koho by si musel dávat největší pozor, pokud by monoposty Mercedesu, Ferrari, Red Bullu a McLarenu byly na stejné úrovni, odpověděl: „Jsme čtyři nejsilnější závodníci na startovním roštu. Doopravdy doufám v to, že budeme proti sobě bojovat v letošním roce. Bylo by to úžasné.“

Lewis Hamilton si užil souboje kolo na kolo se všemi soupeři v roce 2017, které jmenoval. To mu umožnilo udělat si na ně názor.

„Na každého se díváte trošku jinak“ uvedl Lewis Hamitlon a rovněž dodal, že všechny rozdíly mezi jezdci je možné měřit v „milimetrech“.

„Každý z nich má svůj charakter, například o Sebastianovi (Vettelovi) byste mohli minulý rok říct, že je lepší mu dát více prostoru a není to myšleno v negativním smyslu.“

„Max (Verstappen) hodně riskuje. Taky je lepší, když mu dáte více prostoru, ale není tak zkušený jako ostatní závodníci.“

„Fernando (Alonso) je nejtěžším soupeřem, který tu je, takže máme respekt k sobě, ale karty musíte obrátit ve svůj prospěch. Jeho závodnické umění je mistrovské, ale i Maxovo umění je rovněž impozantní.“

Lewis Hamilton si myslí, že Max Verstappen se stane jednou ještě větší hrozbou, než je teď, až bude mít více zkušeností ve Formuli 1. Prozatím odjel v královně motorsportu tři sezóny.

„Max dělá skvělé věci, ale ještě více dospěje v příštích deseti letech“ říká Lewis Hamilton o jezdci Red Bullu.

„Nemyslím si, že to bude problém. Jen ho bude těžší porazit (Maxe Verstappena). To bude ten boj? Dokonce bych si za to zaplatil, abych to mohl vidět“ dodává Lewis Hamiton.

Sdílejte na:
Zavřít