Lewis Hamilton: Připravovaný film vynese F1 na nový vrchol

Lewis Hamilton: Připravovaný film vynese F1 na nový vrchol

Připravovaný film z prostředí formule 1 s Bradem Pittem v hlavní roli naváže na úspěch Netflixové série Drive to Survive, myslí si Lewis Hamilton, který film koprodukuje.

V připravovaném filmu z dílny Apple si zahraje Brad Pitt, který se vrátí z důchodu, aby soupeřil proti nováčkovi ve fiktivním jedenáctém týmu jménem APXGP. V Silverstone byly odhaleny záběry černozlatého monopostu formule 2 upraveného tak, aby vypadal jako vůz formule 1. V pitlane byla také odhalena garáž fiktivního týmu. Vůz bude k vidění na okruhu po celý víkend během Velké ceny Velké Británie, neboť filmaři zde začnou natáčet.

„Nemám moc co říct kromě toho, co jsem vám už řekl. Právě jsem viděl Jerryho (Bruckheimera, producenta filmu – pozn. red.) jak jde dovnitř, a ještě jsem se nebyl podívat do garáže, ale na druhou stranu jsem tu byl týden nebo dva před Velkou cenou Rakouska a sledoval jsem Brada (Pitta – pozn. red.), jak trénuje, a je to nesmírně vzrušující vidět, jak to všechno zapadá dohromady. Vědět, že tento víkend konečně začínáme natáčet, samozřejmě jsme nervózní, protože je to něco, na čem jsme pracovali tak dlouho a chceme, aby se to všem líbilo, a abychom opravdu cítili, že jsme do toho zakomponovali vše, co je podstatou tohoto sportu. Takže to je náš cíl, a snad na nás budete pyšní,“ okomentoval situaci Lewis Hamilton, který se na filmu přímo podílí.

Když Lewis Hamilton v roce 2007 vstoupil do formule 1, nevěřil, že by tak ambiciózní projekt, jako je tento, byl pod tehdejším vlastnictvím možný. Když v roce 2016 převzalo vlastnictví Liberty Sport’s, stala se formule 1 pro fanoušky digitálně přístupnější, což vedlo i k vysílání zákulisního seriálu Drive to Survive, který nyní natáčí pro svou šestou sérii. Seriál je uznávaný jako klíčový faktor enormního nárůstu popularity formule 1 a Lewis Hamilton je přesvědčen, že nový film z dílny Apple vynese sport do nových výšin. Sedminásobný mistr světa také odmítl obavy z toho, že by film mohl postrádat autenticitu, a prohlásil, že už pracoval s režisérem Joem Kosinskim na úhlech kamery.

„Jsem majitelům neskutečně vděčný, nevím, jestli by to bylo možné před nějakými deseti lety, když fungovalo staré vedení. Možná by to nevnímali jako důležitý krok z hlediska růstu sportu, ale už jsme viděli skvělou práci a dopad seriálu Netflixu a myslím, že tohle nás vezme ještě výše. Po celém světě je tolik lidí, kteří jsou nadšení z tohoto sportu a chtějí vědět víc, a skutečnost, že budeme mít všechny originální postavy, které jsou již na gridu, a Brada Pitta, to je fakt super,“ rozplýval se Brit.

Naše kamery jsou mnohem lepší než to, co vidíte, když se koukáte na televizi. Viděl jsem všechny záběry z kamer, strávil jsem s Joem (Kosinskim – pozn. red.) trochu času a snažili jsme se ujistit, že máme ty nejlepší pozice kamer, a i snímková frekvence je jiná – bude to vypadat rychle. Myslím, že to bude vypadat rychleji, než to vypadá v televizi, myslím, že to má něco společného se snímkovou frekvencí, kterou budeme mít. Ale Joe (Kosinski – pozn. red.) je skvělý režisér. Už jste viděli, co udělal se stíhačkami, co udělal v Maverickovi. Takže když se jen zamyslíte nad tím, co udělal v manévrových soubojích, které jste viděli s těmi stíhačkami – což bylo dost epické – když přinese tuto technologii a tento úhel pohledu do našeho světa, myslím, že to bude úžasné,“ chválí si Lewis Hamilton práci režiséra.

Sdílejte na:
Zavřít