Lewis Hamilton přijal čestné brazilské občanství

Lewis Hamilton přijal čestné brazilské občanství

Tento týden se královna motorsportu přesune do Brazílie na okruh Interlagos, a právě před Velkou cenou v Sao Paulu byl Lewis Hamilton jmenován čestným občanem Brazílie.

V pondělí byl Hamilton přítomen v brazilském kongresovém sále, aby přijal brazilské občanství. Předávání se účastnili fanoušci. Sedminásobný mistr světa jihoamerickou zemi dlouho miloval. Brazilský závodník a Hamiltonův hrdina, Ayrton Senna, pocházel právě ze São Paula.

Dá se říci, že brazilský okruh je jeden z jeho oblíbených. Hamilton zde vyhrál svůj první titul ve formuli 1 v roce 2007. Také zde vyhrál závod v roce 2016, 2018 a 2021. V loňském závodě zde také převedl výtečný výkon. Po tom, co byl v páteční kvalifikaci diskvalifikován z prvního místa, v krátkém sprintovém závodu se z konce startovního pole dokázal dostat až na 5. místo a nedělní závod vyhrát s více než deseti sekundovým náskokem na druhého Verstappena. I při vyhlášení na pódiu byla s Hamiltonem brazilská vlajka.

Po jeho dominantní jízdě navrhl kongresman Andre Figueiredo, aby Hamilton obdržel brazilské občanství.

„Upřímně je pro mě tou největší ctí, že tu mohu být, obdržet a přijmout občanství,“ řekl Hamilton.

„Opravdu mám pocit, že jsem teď konečně jedním z vás. Když jsem sem v roce 2007 přijel, láska, která vyrostla díky zkušenostem, které jsme zažili, a zvláště v roce 2021, když jsem věděl, že mě budete na cestě povzbuzovat, byla nejspeciálnějším okamžikem v mém životě.“

Předseda dolní komory Arthur Lir prohlásil, že Hamilton byl „hrdinou pro všechny Brazilce“. Lira dodal: „Brazilské vzory jako Senna a Hamilton nás ujišťují, že každý Brazilec dokáže překonat výzvy a vyhrát závody v životě. Doufám, že se mnohokrát vrátíte do této země, která je nyní také vaší zemí.“

Lewis Hamilton doufá, že na okruhu Interlagos dokáže získat své první vítězství v letošní sezóně a ukončit tak dlouhé čekání na výhru.

Sdílejte na:
Zavřít