Lewis Hamilton i George Russell prodloužili smlouvu

Lewis Hamilton i George Russell prodloužili smlouvu

Oba piloti Mercedesu, Lewis Hamilton i George Russell, prodloužili s týmem svou smlouvu. Se Stříbrnými šípy zůstanou až do roku 2025 a věří, že s týmem dosáhnou velkých úspěchů.

Ohledně budoucnosti sedminásobného mistra světa Lewise Hamiltona se v poslední době vedlo mnoho spekulací. S týmem, se kterým je již deset let, získal šest ze svých sedmi titulů a smlouvu s Mercedesem měl do roku 2023. Se svým kolegou, Georgem Russellem, však prodloužili své smlouvy až do roku 2025. 

Každý den sníme o tom, že budeme nejlepší a posledních deset let se snažíme tohoto cíle dosáhnout. Dostat se na vrchol se nestane přes noc nebo za krátký čas, chce to odhodlání, tvrdou práci a obětavost a bylo mi ctí zapsat se do historie s tímto skvělým týmem. Nikdy jsme nechtěli vyhrávat více. Poučili jsme se z každého úspěchu, ale i neúspěchu. Nadále sledujeme své sny, snažíme se bojovat bez ohledu na výzvu a opět zvítězíme. Jsem vděčný týmu, který mě podporoval na trati i mimo ni. Náš příběh neskončil, jsme odhodlaní spolu dosáhnout více a nepřestaneme, dokud se nám to nepodaří,“ prohlásil Lewis Hamilton.

Z podepsání nové smlouvy se těší i George Russell. Se Stříbrnými šípy pracuje již dlouho – přestože se k týmu připojil až v roce 2022, působil u nich jako vývojový pilot a získával zkušenosti u týmu Williams.

S tímto týmem jsem vyrůstal od té doby, co jsem se k nim připojil v rámci juniorského programu v roce 2017. Je to můj domov a je fantastické, že můžeme náš speciální vztah prodloužit až do roku 2025. Po loňském usednutí do vozu Mercedesu jsem chtěl odměnit důvěru a víru, kterou do mě Toto (Wolff, šéf týmu Mercedes – pozn. red.) a zbytek týmu vložil. Získat loni první pole position a vítězství v závodě byl nezapomenutelný pocit. Ještě důležitější je, jak skvělé bylo pracovat se všemi v Brackley a Brixworthu na pokroku našeho vozu a posouvat náš vývoj kupředu. Jejich loajalita, vize a tvrdá práce jsou inspirující. Za posledních 18 měsíců jsme udělali několik významných kroků a jako tým jen sílíme. Jsem nadšený, že mohu pokračovat v budování tohoto tempa i v letech 2024 a 2025, kdy se budeme nadále soustředit na návrat do špičky pole,” těší se na budoucí spolupráci George Russell.

Sdílejte na:
Zavřít