Lewis Hamilton: GP Francie se uskuteční na špatné trati

Lewis Hamilton: GP Francie se uskuteční na špatné trati

Mistr světa roku 2017 Lewis Hamilton řekl, že dává přednost Velké ceny Francie v Magny-Cours než na okruhu Paul Ricard, který se vrátí do kalendáře Formule 1 v červnu 2018.

Britský pilot řídil vůz Mercedes W08 na okruhu Paul Ricard v září tohoto roku, když absolvoval testy pro Pirelli. Testoval několik sad pneumatik, které italský výrobce následně nominoval pro sezónu 2018.

Lewis Hamilton odkroužil celkem 114 kol, než předal vůz svému týmovému kolegovi Valterimu Bottasovi.

Při rozhovoru byl dotázán na svůj názor na okruh Paul Riccard v Le Castellet, který měří 5,8 km.

„Upřímně se mi nelíbí, abych řekl pravdu. Miloval jsem to, když jsme měli Grand Prix v Magny-Cours. Paul Ricard je na krásném místě, ale trať se mi nelíbí, protože není dobrá jako Magny-Cours“ řekl Lewis Hamilton.

„Nejdůležitější je to, že máme Velkou cenu Francie zpátky, protože je to důležitá součást Evropy a zároveň je to důležitá součást evropské části kalendáře Formule 1.“

„Je to jenom. Víte … Francie má tolik krásných okruhů – např. Le Mans a z nějakého důvodu nezávodíme na nejkrásnější trati. Nedává to smysl, jsem pilot a jsem zklamaný stejně jako vy. Dále s tím nechci ztrácet čas.“

„Ale možná tam budeme mít nejlepší závod celé sezóny“ dodává čtyřnásobný mistr světa Lewis Hamilton.

Velká cena Francie se koná 24. června 2018 na okruhu Paul Ricard, který byl postaven v roce 1970 a jelo se zde celkem 14 závodů Formule 1 v letech 1971 až 1990.

Bude to první Velká cena Francie od roku 2008, kdy se jelo právě v Magny-Cours.

Sdílejte na:
Zavřít