Leclerc zůstane u Ferrari nejméně dalších 5 sezón

Leclerc zůstane u Ferrari nejméně dalších 5 sezón

Monacký závodník právě oznámil prodloužení své stávající smlouvy až do konce roku 2024. V Maranellu tak setrvá nejméně dalších pět let.

Charlec Leclerc prodloužil smlouvu s týmem Ferrari do konce roku 2024. Znamená to, že s italskou stájí zůstane minimálně dalších pět sezón.

Monačan přišel do Maranella před letošní sezónou poté, co loni debutoval u týmu Alfa Romeo. Opačným směrem putoval Kimi Räikkönen, jehož u Ferrari nahradil.

Leclerc letos vrátil italský tým na vítěznou vlnu, když vyhrál Velkou cenu Belgie. O týden později rozjásal italské tifosi senzačním triumfem v GP Itálie, kde své první místo uhájil po tvrdé bitvě s pozdějším šampionem Lewisem Hamiltonem.

Leclerc navíc během letošního ročníku získal celkem 7 pole position, nejvíce ze všech pilotů. Triumfu se málem dočkal už ve své druhé velké ceně za Ferrari v Bahrajnu, než jej problém s pohonnou jednotkou srazil za jezdce Mercedesu.

”Jsem nadšený, že zůstávám u Scuderie Ferrari,” řekl Leclerc. “Ta uplynulá sezóna, ve které jsem závodil pro ten nejikoničtější tým ve Formuli 1, pro mě byla splněným snem.

Nemohu se dočkat tohoto ještě hlubšího vztahu s týmem, máme za sebou intenzivní a vzrušující rok 2019. Jsem zvědavý, co přinese budoucnost a nemohu se dočkat, až příští rok zase vyrazíme na trať.”

Sdílejte na:
Zavřít