Leclerc zpochybňoval strategii v Q1

Leclerc zpochybňoval strategii v Q1

Charles Leclerc se v posledních minutách Q1 údajně ptal, jestli ještě pro jistotu nemá vyjet na trať. Na trati už se nakonec ale neobjevil.

Monacký jezdec byl vyřazen v první části kvalifikace na svou domácí Velkou cenu. Důvod vyřazení je zlepšení ostatních jezdců na konci Q1, mezi kterými byl i týmový kolega Sebastian Vettel.

Leclerc nemohl na zlepšení odpovědět, jelikož Ferrari se rozhodlo, že jej nechají v boxech. Leclerc řekl, že to je něco, čemu nerozumí.

„Ptal jsem se, jestli postoupíme dále. Řekli mi: ‚myslíme, že jo‘,“ řekl Leclerc. „Ptal jsem se: ‚Neměl bych ještě vyjet?‘, ale nedostal jsem pořádnou odpověď. Do teď jsem nedostal vysvětlení. Je pro mě těžké se s tím smířit.

Přestože ztratil nějaký čas kvůli tomu, že nezaregistroval výzvu k převážení, naléhá, že to nebyl důvod, proč nevyjel znovu na trať.

„Po převážení jsem měl dostatek času na to, abych ještě vyjel na trať, vážení nebylo problém,“ vysvětlil. „Pořád jsem měl dostatek paliva, stačilo pouze přezout pneumatiky. Potřebuji vysvětlení, teď to nechápu.“

 

Leclerc, který odstartuje do závodu z 16. pozice, řekl, že pokud bude v neděli sucho, bude se muset uchýlit k agresivnímu přístupu.

Na otázku, zda má nějakou naději před zítřejším závodem, řekl: „Musím doufat v déšť, jelikož by to potom byla trochu loterie. Pokud bude sucho, bude to nuda. Budu muset riskovat, dokonce i nehodu.

Ve výsledku je pouze jedna věc, kterou musíme udělat, musíme být extrémní v předjíždění, jelikož tohle je trať, na které je v podstatě nemožné předjíždět.“

Sdílejte na:
Zavřít