Leclerc získal pole position v hektické kvalifikaci

Leclerc získal pole position v hektické kvalifikaci

Patnáctá zatáčka byla velkým oříškem pro jezdce v kvalifikaci. V řadě druhou pole position získal Charles Leclerc z Ferrari. Lewis Hamilton bude startovat po boku Monačana. Třetici nejrychlejších uzavírá Verstappen. Valtteri Bottas až desátý.

Celkově pátá kvalifikace Velké ceny Ázerbájdžánu začala ve 14 hodin.

Mechanici stáje Williams museli vyměnit pohonnou jednotku George Russella po problému ve třetím tréninku. Dokonce pracovali na voze i mechanici z Latifiho strany garáže. George byl schopen vyjet na trať, týmu děkoval za rychlou výměnu.

Napilno měli i mechanici stáje Red Bull, ti stihli opravit zavěšení levého předního kola Maxe Verstappena, který měl nehodu ve třetím tréninku v patnácté zatáčce.

Q1

Ve výjezdu z boxů bylo rušno

Po pouhých čtyřech minutách byla vyvěšena červená vlajka. Tentokrát se vymstila patnáctá zatáčka Lancovi Strollovi, v zítřejším závodě bude startovat z poslední pozice.

Kvalifikace znovu pokračovala v 14:15. Na časomíře Q1 zbývalo 14:01 minut.

Patnáctá zatáčka je tento víkend prostě nekompromisní. Dalším ze zasažených jezdců byl Antonio Giovinazzi. Druhá červená vlajka kvalifikace. Zbývalo 9 minut a 22 sekund v Q1, měřený čas zatím stihlo zajet pouze 10 jezdců.

Ředitelství závodu se rozhodlo, že bude po skončení kvalifikace prověřovat Landa Norrise, kvůli podezření za nedodržení pravidel během červené vlajky.

Nejrychlejším jezdcem Q1 byl Lewis Hamilton. Pětice vyřazených je: Latifi, Schumacher, Mazepin, Stroll, Giovinazzi.

Q2

Kvalifikace pokračovala 15 minutovou Q2 s patnácti vozy.

Po prvním měřeném kole vedl tabulku jezdců Sergio Pérez.

První čtveřici jezdců dělilo pouhých 0,034s. Verstappen, Pérez, Hamilton, Leclerc.

Ani v Q2 se kvalifikace neobešla bez červené vlajky, minutu a půl před koncem Q2 narazil Daniel Ricciardo do bariér ve třetí zatáčce. Q2 po tomto incidentu již restartována nebyla.

Pětice vyřazených jezdců po Q2 je: Vettel, Ocon, Ricciardo, Räikkönen, Russell.

Q3

Zbylí jezdci neotáleli, ihned po začátku Q3 vyjeli všichni, až na piloty stáje AlphaTauri, z garáží.

Poprvé se do Q3 dostal nováček Júki Cunoda ve svém voze AlphaTauri.

První pokus rychlých kol vyšel nejlépe Charlesovi Leclercovi, byl o 0,232s před Lewisem Hamiltonem.

I ve třetí části byla vyvěšena červená vlajka, stejně jako v roce 2016 při Velké ceně Maďarska byly vyvěšeny celkem 4 červené vlajky v kvalifikaci, čímž byl dnes vyrovnán rekord pro nejvíc červených vlajek v kvalifikaci.

Pole position tedy díky červeným vlajkám získal Monačan Charles Leclerc. Druhý bude zítra startovat Lewis Hamilton a třetí Max Verstappen.

Celkové výsledky kvalifikace:

 

 

 

 

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Tomáš Wala)
Sdílejte na:
Zavřít