Leclerc strávil v garáži Ferrari víc času než kdy předtím

Leclerc strávil v garáži Ferrari víc času než kdy předtím

Charles Leclerc prohlásil, že po úplném zotavení z COVID-19 strávil v garáži více času než kdykoli předtím s Ferrari v přípravách na novou sezonu Formule 1.

Leclerc v lednu přiznal, že po cestě do Dubaje měl pozitivní test na COVID-19, ale na konci měsíce se mohl spojit s Ferrari a dokončit některé testy ve voze specifikace pro rok 2018.

Monacký jezdec vstupuje do své třetí sezóny s Ferrari poté, co v roce 2020 potvrdil svou dominanci ve stáji, když zaznamenal dvě umístění na stupních vítězů a téměř ztrojnásobil body týmového kolegy Sebastiana Vettela.

Ale Leclerc cítil, že do letošního roku stále má spoustu prostoru pro zlepšení a že mimo sezónu strávil s Ferrari na základně v Maranellu značné množství času, aby na těchto oblastech pracoval.

Myslím, že jsem nikdy nebyl ve Ferrari tolik jako v této sezóně před samotným začátkem sezóny,“ řekl Leclerc.

Také jsme hodně testovali i se starým autem, takže se cítím velmi připraven.Pracoval jsem podobným způsobem jako v minulosti a snažil jsem se pochopit, jaké byly mé slabiny v loňském roce.”

Stále věřím, že správa pneumatik je něco, na čem se můžu zlepšit. V loňském roce jsem se výrazně zlepšil a doufám, že to bude další krok v tomto roce.”

To je to, co jsem v zásadě dělal. Snažil jsem se podívat se na minulé závody, snažil jsem se pochopit, co bychom mohli udělat lépe jako tým, jako já, v autě. Hlavně musíme zlepšit správu pneumatik.“

Kromě toho, že se Leclerc v lednu 2018 zúčastnil SF71H na Fioranu, zúčastnil se také minulý měsíc testování pneumatik Pirelli s použitím vozu z roku 2019, aby pomohl vyvinout novou 18 palcovou pneumatiku pro rok 2022

První delší jízdu s novým vozem Ferrari SF21 pojede na začátku předsezónního testování v Bahrajnu tento týden, dva týdny před začátkem nové sezóny.

Leclerc je jedním ze šesti pilotů F1, kteří si prošli onemocněním na COVID-19.

Úplně jsem se uzdravil,“ řekl Leclerc. Naštěstí mě to tak moc nezasáhlo, takže se cítím úplně v pořádku.“

Byl jsem na několika fyzických testech hned po covidu, abych se ujistil, že se vše vrátilo do normálu.”

Sdílejte na:
Zavřít