Leclerc rozdrtil konkurenci, virtuální závod ovládl stylem start-cíl

Leclerc rozdrtil konkurenci, virtuální závod ovládl stylem start-cíl

Charles Leclerc dokázal při svém virtuálním debutu rozdrtit konkurenci. Po startu z pole position si pohlídal vedení a zvítězil s 10sekundovým náskokem před druhým Christianem Lundgaardem a třetím Georgem Russellem.

Charles Leclerc odstartoval z pole position. Vedení si udržel i po startu, George Russell si pohlídal druhou příčku a Arthur Leclerc se po startu ze čtvrtého místa dokázal probojovat na třetí příčku.

V bariéře skončilo rovnou několik pilotů – mezi nimi také Alexander Albon, který se tak propadl na 14. příčku. Youtuber Christian Lundgaard sice získal pole position, ale dostal pětimístnou penalizaci. Na konci třetího kola už ale jezdil na čtvrté příčce za Arthurem Leclercem.

Do závodu vůbec neodstartoval Lando Norris, který měl problém s připojením podobně jako během kvalifikace na virtuální GP Bahrajnu. Na startovní rošt se nedostal ani Esteban Guttiérez.

George Russell se na druhé příčce dlouho neohřál, velmi brzy chyboval a propadl se na čtvrtou příčku. Ve vedení se tak ocitli bratři Leclercovi.

Krásný souboj spolu svedli Christian Lundgaard a Arthur Leclerc o druhou příčku. V nájezdu do první zatáčky ale Leclerc nápor neustál a po kontaktu se soupeřovým monopostem skončil v hodinách. Propadl se tak na páté místo, Charles Leclerc mezitím vedl s náskokem více než pěti sekund.

Na konci 9. kola zajela vedoucí čtveřice do boxů. Starší z bratrů Leclerců si vedení udržel, Jenson Button, který do boxů prozatím nezajel, zažíval velmi povedení virtuální debut na druhém místě.

Christian Lundgaard dostal pětisekundovou penalizaci za překročení maximální povolené rychlosti v boxech.

V polovině závodu spolu sváděli dramatický souboj Alex Albon a Jenson Button. Albon se před šampiona z roku 2009 dokázal dostat, ale v předposlední zatáčce vyjel mimo trať a umožnil tak Buttonovi návrat na 10. příčku. Albon, nalepený na zadním křídle papájového mclarenu, dlouho v závěsu nevydržel a brzy si našel cestu vpřed a Buttona předjel.

Arthur Leclerc opět chyboval při snaze dostat se zpět na pódiové příčky. Ocitl se tak na šestém místě těsně před dotírajícím Stoffelem Vandoornem. Bývalý jezdec McLarenu byl ale virtuálními komisaři obdařen třísekundovou penalizací za opakovaná varování.

Velmi rychlý se zdál být Louis Deletraz na páté příčce. Zrovna, když dotahoval čtvrtého Giovinazziho, dostal smyk v první zatáčce a narazil do bariéry. Do závodu se vrátil na sedmé příčce.

Za opakovaná varování dostal třísekundovou penalizaci také Alexander Albon, který se v tu chvíli nacházel na osmé pozici. Arthur Leclerc se mezitím dokázal dostat na čtvrté místo před Antonia Giovinazziho.

Nicholas Latifi se pokusil zaútočit na jedenáctého Buttona. V nájezdu do třetí zatáčky ale Button vyjel mimo trať a jedenáctou příčku tak přenechal nováčkovi z Williamsu.

Charles Leclerc dokázal udržet vedení od začátku do konce a získal své první vítězství ve virtuální Grand Prix. Druhou příčku i přes pětisekundovou penalizaci získal Christian Lundgaard.

Třetí místo obsadil trápící se George Russell. Čtvrtý skončil Arthur Leclerc před Antoniem Giovinazzim.

Stoffel Vandoorne dokázal dojet šestý před Louisem Deletrazem, Alex Albon skončil osmý před devátým Jimmym Broadbentem a desátým Nicholasem Latifim.

 

Zdroje článku:

SvětFormule.cz
Sdílejte na:
Zavřít