Leclerc po porážce ve sprintu přiznává slabiny monopostu

Leclerc po porážce ve sprintu přiznává slabiny monopostu

Charles Leclerc, který po startu z prvního místa skončil ve sprintu v Baku druhý, přiznává, že Ferrari stále není tam, kde by chtělo být. Hlavní problém vidí v degradaci pneumatik.

Charles Leclerc ve sprintovém závodu v Baku startoval na pole position. Po havárii Júkiho Cunody v prvním kole vyjel na trať safety car, a Charles Leclerc se rozhodl spíše šetřit pneumatiky a nebojovat o vítězství. V osmém kole jej předjel Red Bull Sergia Péreze a řidič Ferrari tak dokončil závod na druhém místě.

„Trochu to potvrzuje, co jsme si mysleli. Red Bull má stále v závodu navrch, ale opět nesmíme zapomínat, jak jsme pár závodů zpátky zaostávali. Potřebovali jsme krok dopředu, a pořád nejsme tam, kde bychom chtěli být, ale jak jsem řekl, pokud není možné vyhrávat, pak musíme prostě sebrat co nejvíce bodů, a dnes víc udělat nešlo. Takže jsem šťastný za druhé místo, a tak či tak to zítra zkusíme znovu a zkusíme vyhrát, i když je Red Bull o trochu rychlejší,“ řekl po závodě v rozhovoru s Naomi Schiff pro Sky Sports F1.

Na otázku, zda jej překvapilo, že nemohl po předjetí se Sergiem Pérezem držet krok, řekl: „Nevěděl jsem, co čekat. Moc jsem s Checem (přezdívka Sergia Péreze – pozn. red.) nebojoval, protože jsem si chtěl udržet pneumatiky, věděl jsem, že to je naše slabina. Snažil jsem se zůstat v Checově DRS, aby mě mohl na rovince potáhnout, ale nestačilo to a ke konci jsme kvůli degradaci příliš ztráceli. Uvidíme, co bude možné zítra zlepšit.“

Leclerc: Máme auto, které je agresivní na pneumatiky

„Nejsem šťastný, když skončím na druhém místě nejsem nikdy šťastný, ale na druhou stranu se nedalo nic jiného dělat,“ řekl řidič Ferrari, když poté znovu mluvil pro Sky Sports. Co se týče zítřejších šancí Ferrari kvůli jejich situaci s pneumatikami, zůstal realistický a řekl: „Management pneumatik byl dobrý, ale prostě máme auto, které je na ně teď příliš agresivní. Takže nemám pocit, že by do zítra bylo co zlepšovat, ale zítra tomu znovu dám všechno a uvidíme, co bude možné,“ prohlásil.

„Co se týče managementu pneumatik během závodu, osobně jsem se o ně postaral dobře, ale naše auto je na ně velmi agresivní. I teď, když jsem se na pneumatiky díval po závodě, vypadaly naše pneumatiky sjetě, zatímco ty Red Bullu vypadaly velmi dobře. Takže na to něco musíme najít, protože oni na to něco našli. V tomhle ohledu musíme udělat velký krok,“ rozhovořil se ještě o svých schopnostech a očekáváních.

Sdílejte na:
Zavřít