Leclerc oslavuje domácí pole position v ulicích Monaka

Leclerc oslavuje domácí pole position v ulicích Monaka

Charles Leclerc označil svůj „domácí“ kvalifikační pokus jako perfektní a získal podruhé v kariéře pole position v ulicích Monaka. Monačan dominoval kvalifikaci a v závěrečné části kvalifikace zajel čas o 2 desetiny rychlejší než jeho druhý týmový kolega Carlos Sainz.

„Je to velmi speciální. Jsem neskutečně šťastný. Až dosud to byl velmi hladký víkend. Věděl jsem, že v autě tempo je a já prostě musím udělat svou práci a vyšlo to perfektně,“ řekl Monačan.

Charles Leclerc byl ve svém druhém pokusu v Q3 dokonce ještě rychlejší – nicméně přišly červené vlajky kvůli haváriím Sergia Péreze a Fernanda Alonsa a kvalifikace byla předčasně ukončena.

„To poslední kolo před červenou vlajkou bylo opravdu, opravdu dobré, ale nic to pro nás nezměnilo. Bylo to opravdu na hranici možností. Měl jsem docela velkou přetáčivost, trápil jsem se zahřát pneumatiky do optimálního okna v posledním sektoru, protože tam byl trochu provoz. Zadní část monopostu trochu nestabilní, ale čas na kolo byl dobrý a já se docela zlepšoval.“

„Myslím, že jsem byl o 4 desetiny rychlejší než přišly červené vlajky, takže to bylo dobré kolo. Abych byl upřímný, auto bylo úžasné a je skvělé mít Carlose se mnou v první řadě,“ zhodnotil svoji kvalifikace monacký jezdec.

Sdílejte na:
Zavřít