Leclerc odhalil plán, jak chce porazit Verstappena v 2023

Leclerc odhalil plán, jak chce porazit Verstappena v 2023

Charles Leclerc nastínil možnosti, které jsou nutné k tomu, aby Ferrari zabránilo v příští sezóně Maxu Verstappenovi získat třetí mistrovský titul v řadě. Nizozemec získal druhý titul již v Japonsku právě po penalizaci monackého závodníka.

Charles Leclerc již před několika týdny připustil, že není otázkou, jestli pilot Red Bullu získá titul, ale kdy to bude. Max Verstappen z 18 závodů, které se už odjely, vyhrál 12. Zároveň má šanci dorovnat (nebo i překonat) rekord Sebastiana Vettela a Michaela Schumachera, kteří v jedné sezóně dokázali získat 13 vítězství.

Na otázku, co se Ferrari po velmi silném začátku sezóny nepovedlo a jak se těmto chybám do budoucna vyvarovat, Monačan odpověděl: „Musíme se soustředit sami na sebe.“

„Musíme se snažit, aby nám vycházely neděle, protože výkonnost není to, co by nám letos chybělo. Pokud se podíváme od prvního závodu, vždycky jsme byli silní a výkonnost byla dostatečně dobrá na to, abychom skutečně bojovali o vítězství kromě několika závodů, ale těch nebylo mnoho.“

Klíčovou slabinou posledních let ve Ferrari je strategie, kdy zejména podivná rozhodnutí v Monaku a Silverstonu zapříčinily zbytečnou ztrátu bodů.

„V neděli je to hlavně o snaze dát všechno dohromady – strategii, management pneumatik. Na to se momentálně soustředíme. A toto je krok, který budeme muset udělat příští rok, abychom mohli bojovat o titul,“ dodal Charles Leclerc.

Sdílejte na:
Zavřít