Leclerc: Obtížná sezona 2020 zocelila Ferrari

Leclerc: Obtížná sezona 2020 zocelila Ferrari

Mladý jezdec stáje Ferrari Charles Leclerc říká, že těžká sezona 2020 formule 1 posílila týmového ducha a zlepšila i komunikaci v týmu. Nezdary v této sezoně Leclerca posunuly, aby se stal lepším řidičem.

Leclerc si během své první sezony v roce 2019 s týmem Ferrari připsal sedm pole position a dvě vítězství.

Bohužel tento rok prochází Ferrari těžkou sezonou, která je zapříčiněná nedostatečným výkonem vozu SF1000. V šampionátu konstruktérů je na pouhém šestém místě.

Leclerc má na onom šestém místě největší zásluhy, získal dvě umístění na stupních vítězů a je na pátém místě v šampionátu jezdců, pouhé tři body jej dělí od nejbližšího rivala Sergia Péreze.

Upřímně mohu říct, že jsem spokojen s tím, jak jsem se jako řidič zlepšil od začátku sezony,“ řekl Leclerc.

Zejména umění pracovat s pneumatikami, myslím, že to byla jedna z mých nejslabších stránek loňského roku. Vynaložil jsem na to hodně úsilí, zdá se, že je to teď lepší.

Myslím, že v těch nejtěžších chvílích se s lidmi, se kterými pracujete, hodně sblížíte. Myslím, že přesně to se v naší stáji děje.“

Snažím se týmu pomáhat, jak je to jen možné, abychom se vrátili tam, kde chceme být, a myslím, že to vytváří silné vazby v týmu i do budoucna.

Je to na dobré cestě. Doufám, že nás tato obtížná situace bude sužovat co nejkratší dobu.

Leclerc také věří, že neschopnost Ferrari bojovat o umístění na vyšších příčkách, mu pomohla stát se trpělivějším řidičem.

V obtížných dobách jsem našel odhodlání pro ty nejlepší výkony i jiným způsobem než pouze dychtit po prvním místě, soustředil jsem se na sebe a snažil se zlepšovat,“ řekl.

Nikdy jsem se nepovažoval za velice trpělivého člověka. Když porovnám sám sebe s předchozím rokem, tak si myslím, že i co se týče trpělivosti jsem se dost zlepšil.“

„Každá další sezona ve formuli 1 mě dělá lepším jezdcem, snad to takhle bude pokračovat i nadále.“

Sdílejte na:
Zavřít