Leclerc mluví o pole position v USA jako o překvapení

Leclerc mluví o pole position v USA jako o překvapení

Jezdec Ferrari Charles Leclerc označil pole position po úspěšné páteční kvalifikaci VC USA jako překvapení. S výkonem svého monopostu byl spokojený, což mu dodalo sebevědomí přidat rychlost.

Na začátku Q3 se Charlesovi Leclercovi podařilo získat průběžné první místo a svůj čas pak ještě vylepšil druhým pokusem. Monackého jezdce však časem rychlejším o 0,005 sekund předstihl Max Verstappen. Čas jeho rychlého kola byl ale smazán za překročení traťových limitů, což vrátilo Ferrari zpět na pole position.

Auto bylo opravdu dobré. Myslím, že toto je naše silná stránka, když před sebou máme víkend jako tento, každé kolo se počítá. Je důležité začít se silným základem, což jsme udělali,” řekl Leclerc. „Cítil jsem se dobře, takže jsem se při kvalifikaci snažil zůstat klidný. První kolo mi připadalo lepší než to druhé, ale ve druhém bylo dost zlepšení, a stačilo na pole. To pro nás bylo překvapení, nečekali jsme, že tady budeme o pole position bojovat.”

Leclerc také dodal, že přestal myslet na očekávání a předsudky ohledně kolísavé formy Ferrari. Také však dodal, že SF-23 mu poskytla sebevědomí už od začátku tréninku. „Je to tady dost hrbolaté, a auto bylo na hrbolech spolehlivé, což vám dodá sebevědomí pro zvýšení rychlosti. Myslím, že jsme v této sezóně prošli velkou lekcí jak maximalizovat naše auto a to nám pomohlo dosáhnout 100% výkonu. Dnešek byl důkazem, a to je dobré znamení do budoucnosti.” 

Sdílejte na:
Zavřít