Leclerc lituje deště v SQ3, který zamaskoval jeho pokrok

Leclerc lituje deště v SQ3, který zamaskoval jeho pokrok

Charles Leclerc litoval deštivého počasí, které mu zabránilo ukázat pokrok v závěrečné části kvalifikace. Věří, že v zítřejší kvalifikaci už bude mít možnost naplno předvést své zlepšení, čemuž by oproti dnešku mělo napomoci i počasí, očekává se kvalifikace na suchu.

Charles Leclerc měl v letošních kvalifikacích problémy, ale tyto problémy by měly být minulostí díky práci na simulátoru Ferrari v Maranellu, proto do tohoto závodního víkendu vstoupil s nově nabitým sebevědomím.

Leclerc potvrdil svůj optimismus v úvodních dvou částech sprintové kvalifikace, když v SQ2 zaostal o jednu desetinu za Maxem Verstappenem, ale za deště se mu tento výkon už nepodařil zopakovat.

Monačan se zprvu SQ3 nacházel na spodních příčkách, když se v 6. zatáčce při svém prvním měřeném pokusu roztočil a dostal se do kontaktu s bariérou, kvůli čemuž musel do boxů. Druhý pokus zajel mnohem lépe a vyhoupl se na průběžnou třetí příčku, ale nakonec se propadl na sedmé místo, dvě pozice za týmovým kolegou Carlosem Sainzem.

„Ano, upřímně řečeno, hned první kolo bylo extrémně zrádné. Bylo velice obtížné zahřát pneumatiky. Snažil jsem se být trochu agresivní, ale zřejmě jsem to ztratil v osmé zatáčce. To trochu ohrozilo naši kvalifikaci, protože se mi pak trochu ohnul volant,“ zhodnotil jezdec Ferrari.

„Celkově si ale nemyslím, že by se stal nějaký zázrak. Nemohli jsme toho udělat o moc víc, tedy z mé strany samozřejmě. Opět jsem nevyužil kvalifikaci na maximum, s čímž jsem nespokojený. Pokud se mám podívat na pozitiva, tak si myslím, že na suchu jsem udělal několik velkých kroků kupředu. V tomto ohledu jsem spokojený, protože jsem hodně pracoval na přípravě pneumatik na suchu a zdá se, že se to alespoň pro dnešek vyplatilo. Ale uvidíme zítra. Nedělní závod bude dlouhý,“ doplnil vítěz pěti velkých cen.

Monacký jezdec se těší na příležitost podruhé předvést, že se mu podařilo překonat své potíže s monopostem SF-24 při jízdě na jedno kolo, protože se při zítřejší kvalifikaci očekává sucho.

„Těším se na to, že se předvedu. Na dnešek jsem se samozřejmě těšil, abych se to pokusil předvést. Ale ano, kvůli dešti se mi to v SQ3 nepodařilo. Takže se budeme dívat na zítřek, pokusíme se ze sprintu vytěžit maximum a pak uvidíme v závodě,“ uvedl Leclerc.

Sdílejte na:
Zavřít