Leclerc: Ferrari chce rychle přinést nová vylepšení vozu

Leclerc: Ferrari chce rychle přinést nová vylepšení vozu

Charles Leclerc prozradil, že Ferrari usiluje o to, aby v blízké době přineslo vylepšení monopostu SF-24. Italská stáj se snaží snížit současnou ztrátu na Red Bull a chce bojovat o titul v Poháru konstruktérů.

Ferrari se minulý rok rozhodlo překopat filozofii vozu, které mělo na letošní rok. Rozhodnutí se teď ukázalo jako úspěšné, jelikož se italská stáj v úvodu sezóny stala nejbližším konkurentem Red Bullu.

V Austrálii si tým odnesl největší možný počet bodů, když Carlos Sainz vystoupal na první pódiový stupínek a za ním následoval Charles Leclerc. Max Verstappen se v Melbourne potýkal s technickými problémy, ale v Japonsku znovu ukázal dominanci.

I přes pokroky, které Ferrari udělalo v porovnání s minulým obdobím, Charles Leclerc přiznal, že Ferrari má nedostatky, které musí odstranit, aby se mohlo stát kandidátem na boj o titul.

“Na voze se vždy najdou nedostatky a věci, které je třeba zlepšit. Takže je nám zcela jasné, kde se musíme zlepšit. Myslím, že náš celkový balíček musí být rychlejší, a to je nakonec cílem pro všechny, zejména v závodě. Red Bull v závodě předvídá, zejména když používají pneumatiky, protože když používáte pneumatiky, obvykle se slabiny vozu projeví více.”

“Takže v kvalifikaci, když jedem na nových pneumatikách, jsme docela blízko Red Bullu. Na některých tratích, zejména těch s vysokou degradací, máme trochu větší problémy. Takže musíme ještě zlepšit předvídatelnost a pak doufám, že uděláme potřebný krok, abychom porazili Red Bull.“

První zásadní modernizační balíček Ferrari se prý objeví příští měsíc v Imole, ale italská stáj představila několik menších nových dílů již v Suzuce. Monačan prozradil, že Ferrari se snaží zkrátit předpokládanou dobu vývoje, protože čím dříve bude moci dodat nové díly, tím více se zvýší jeho vyhlídky.

Kdy přesně ale přijdou vylepšení neprozradil. “Nemyslím si, že mohu říci, kdy přineseme modernizace. Mohu však říci, že se to mění také na základě toho, co zkoušíme v aerodynamickém tunelu, a samozřejmě se také snažíme co nejvíce zkrátit časy na výrobu těchto dílů, aby to bylo co nejdříve v sezóně. Takže tlačíme na to, abychom je měli co nejdříve v sezóně. Kdy? Nemohu říct.”

Sdílejte na:
Zavřít