Leclerc by si prý měl vzít příklad z Verstappena

Leclerc by si prý měl vzít příklad z Verstappena

Charlesovi Leclercovi bylo připomenuto, že by si měl vzít příklad z Maxe Verstappena, který musel být před vítězstvím titulu mistra světa také trpělivý. Monacký jezdec se letos znovu pokusí zvítězit v Poháru jezdců.

Max Verstappen sice v posledních dvou sezónách o titul mistra světa nemusel nijak zvlášť bojovat, začátek jeho kariéry byl ovšem obtížný. V posledních sezónách minulého desetiletí byl Mercedes stejně dominantní jako momentálně Red Bull a Charlesovi Leclercovi bylo připomenuto, že Max Verstappen musel v této době trpělivě vyčkávat.

Předtím, než Max Verstappen dokázal více bojovat o titul mistra světa v roce 2021, v F1 závodil čtyři sezóny a Leclercovi se povedlo zapojit do boje o titul v roce 2022. Závodníkova smlouva s Ferrari končí již v příštím roce, a byl upozorněn, že trpělivost je důležitou ctností. Nemyslím si, že by mu jinde bylo lépe. Frédéric Vasseur je teď ve Ferrari teprve rok. Jeho změny nepřijdou hned během prvního roku, chce to čas. V tomto ohledu je to člověk, kterého velice obdivuji. Musíme tomu dát jen čas, řekl jezdec simulátoru Red Bullu Rudy Van Buren pro RacingNews365.

Co se týče Leclerca, nevím, kam jinam by teď mohl jít. Je jasné, že ta smůla jednou přejde a že musí dělat strategická rozhodnutí. V jeho případě je to obtížné, ale musíme počkat a uvidíme, co se bude dít. Podívejte, Max také několik let závodil pro Red Bull, ve kterém mohl zvítězit v pár závodech, a teď jsme zažili druhou vítěznou sezónu, vyjádřil se Van Buren k dominanci v posledních dvou uplynulých letech. Je to formule 1, vše se může stát lusknutím prstů, taky jde o tým, který máte kolem sebe a který dobře znáte. Myslím, že v takovém bodě teď ve Ferrari je.

V minulém roce se vyskytly náznaky toho, že Leclerc svou již smlouvu prodloužil, a on sám vždy naznačoval, že jeho budoucností bude i nadále v Maranellu. Vždy jsem snil o tom, že budu závodníkem formule 1, a o to více ve Ferrari. Mám teď z týmu trochu rodinný pocit, je to tolik let, co jsme spolu, jako opravdový jezdec formule 1, nebo v předchozích dobách jako jezdec v akademii Ferrari. tolik let jsme strávili spolu, chci je ukončit vítězstvím titulu mistra světa, řekl k tématu Leclerc.

Sdílejte na:
Zavřít