Leclerc a Vettel chtějí v závodě pracovat týmově

Leclerc a Vettel chtějí v závodě pracovat týmově

Charlec Leclerc a Sebastian Vettel se shodují, že v zítřejším závodě bude zapotřebí pracovat týmově. Monačan se ale zároveň bude snažit udržet první místo.

Letošní Velká cena Bahrajnu zatím zcela jasně patří Ferrari. Po dominanci ve volných trénincích se rudé vozy z Maranella umístily na prvních dvou příčkách také v kvalifikaci, když Charles Leclerc porazil svého týmového kolegu Sebastiana Vettela o 294 tisícin sekundy a již ve své druhé kvalifikaci za Ferrari vybojoval premiérové pole position v královně motorsportu.

Pomalejší z dnešní kvalifikace po skončení bojů o startovní pozice uvedl, že by jezdci italské stáje měli pracovat v zítřejším závodě týmově za účelem udržení prvních dvou míst.

„Zítra máme před sebou velice těžký závod. Musíme pracovat jako tým a pokusit se zůstat na prvním a druhém místě. Uvidíme, jak se to vyvine. Myslím že je to docela jasné. Charles startuje vepředu a má výhodu pole position,“ řekl Vettel pro Motorsport.com.

Vítěz dnešní kvalifikace Leclerc se čtyřnásobným mistrem světa souhlasí. Historicky první monacký držitel pole position ve Formuli 1 ale zdůrazňuje, že udělá vše proto, aby svůj první start z čelní pozice přetavil také v premiérové vítězství.

„Abych byl upřímný, ještě jsme neměli předzávodní setkání, takže momentálně nevím. Pokud se ptáte mě, udělám úplně všechno, abych první pozici udržel. Ale jak říkáte, jsme rovněž tým a musíme tak spolupracovat,“ vyjádřil Leclerc svůj postoj ke druhému závodu letošní sezony.

Vettel si pochvaluje vůz

Vettel zároveň pochválil svůj tým za tvrdou práci, kterou odvedli mezi úvodním závodem v Melbourne a Velkou cenu Bahrajnu a která se postarala o výkonnostní vzestup.

„Oba dva jsme tento víkend ve voze mnohem spokojenější. Týmu skutečně náleží uznání, neboť je to jejich úsilí. Ani jeden z nás jsme v Melbourne nebyli ve voze spokojení a tým odvedl velice tvrdou práci, když se snažil porozumět proč. Dnes, jsme ukázali, že nějaké odpovědi máme, když jsme byli schopní figurovat na čele, bojovat o pole position a získat pro Ferrari celou první řadu. To je jasné potvrzení jejich práce.“

Vůz Ferrari dokázal naposledy zvítězit loni v říjnu, když se ve Velké ceně USA dokázal po pěti letech vrátit na nejvyšší stupeň vítězů Kimi Räikkönen.

Sdílejte na:
Zavřít