Lawrence Stroll koupil Force Indii, tvrdí Auto Bild Motorsport

Lawrence Stroll koupil Force Indii, tvrdí Auto Bild Motorsport

Zřejmě se stalo ještě dřív, než se čekalo. Kanadský miliardář je údajně novým majitelem týmu Force India.

Po Grand Prix Německa se vyrojily spekulace o možném odkupu indického týmu otcem Lance Strolla. Německý Auto Bild Motorsport disponující velmi dobrými informátory ze zákulisí královny motorismu, jejichž prognózy se zpravidla nemýlí, tvrdí, že stáj Stroll skutečně odkoupil.

Miliardář Lawrence Stroll podle informací Auto Bild Motorsport koupil tým Force India, aby tam jeho syn Lance mohl jezdit. Ještě není jisté, zda si pojistil většinový podíl, nebo mu patří kompletně celá závodní stáj.

https://t.co/VmVJ2T7jOL— SvětFormule.cz (@svetformule) 23. července 2018

Doposud fungoval tým pod taktovkou Vijaye Mallyi, jenž nesmí opustit Velkou Británii, neboť je na něj vydán zatykač; Subrata Roye, který je momentálně ve vězení; a Michiela Mola, který je částečným vlastníkem už od dob, kdy stáj ještě vystupovala coby Spyker. 

ABMS dále píše: Nyní je Stroll novým šéfem. Převede svoje peníze z Williamsu do Force Indie, protože jsou výkony týmu Williams příliš slabé. Lance Stroll bude nejpozději v roce 2019 jezdit u Force Indie, Sergio Pérez by měl zůstat.

Dřívější obměna jezdecké soustavy není vyloučena. To by však znamenalo, že by Ocon přišel o angažmá a ve Williamsu by bylo rázem místo. Stáj z Grove by tak teoreticky mohla pro zbytek sezony nasadit rezervního pilota Roberta Kubicu.

Sdílejte na:
Zavřít