Lauda kvůli chřipce zpátky v nemocnici

Lauda kvůli chřipce zpátky v nemocnici

Nevýkonný ředitel Mercedesu se vrátil do nemocnice ve Vídni, kde v loňském roce podstoupil transplantaci plíce.

Niki Lauda se během Vánoc vrátil zpátky do Všeobecné nemocnice ve Vídni, na rodinné dovolené na Ibize totiž dostal chřipku.

Přestože nejde o žádnou závažnou situaci, skončil Lauda v nemocnici. Loni v srpnu totiž podstoupil transplantaci plíce, jakékoliv takové onemocnění je proto důvodem pro předběžná opatření.

Rakušan v listopadu loňského roku natočil krátké video, aby poblahopřál Mercedesu k zisku pátých titulů v řadě mezi jezdci i konstruktéry. Zároveň se zmínil o svém zdravotním stavu.

„Jak všichni víte, ze zdravotního hlediska mám za sebou krušné časy a podpora, které se mi od vás všech dostalo, byla neuvěřitelná,“ řekl Lauda, kterému bude 22. února již 70 let. „Z postele jsem vstal rychleji, protože už jsem chtěl být doma v silné rodině a mezi přáteli.“

Lauda minulý měsíc poskytl svůj první rozhovor po své operaci, když hovořil pro italský La Gazzetta dello Sport. Mluvil mimo jiné o Sebastianu Vettelovi, který mu během jeho nemoci napsal dopis.

„Ten dopis od Sebastiana, psaný rukou, mi udělal velkou radost, byl plný milých slov,“ řekl. „Nečekal jsem to, jezdci obvykle takové věci nedělají, oni jen jezdí. Ale on je dobrý člověk.

Prožil svoje momenty zklamání, jak všichni víme, ale bylo by absurdní o něm pochybovat. Zase se zvedne, šampion nezapomíná, jak řídit. Bude zase silný jako vždycky a v roce 2019 bude stále rivalem (Lewise) Hamiltona.“

Sdílejte na:
Zavřít