Lando Norris chce v kalendáři méně závodů

Lando Norris chce v kalendáři méně závodů

Lando Norris si myslí, že by bylo lepší, kdyby v kalendáři formule 1 bylo méně závodů. Prohlásil tak v návaznosti na vydání kalendáře na příští rok, ve kterém je dvacet čtyři závodních víkendů.

Za poslední roky se kalendář formule 1 postupně rozšířil a příští rok bude na programu rekordních dvacet čtyři velkých cen. Za poslední roky se rozšířil například o Velkou cenu Saúdské Arábie, Miami a Las Vegas, a příští rok se vrátí Velká cena Číny. Lando Norris s tímto vývojem ale není úplně spokojený.

„Je tam až moc závodů, je tam hodně závodů, na které lidi chtějí jít a tak. Dvacet, to je dobré číslo, a to také pro mechaniky a inženýry, všechny, kteří cestují. Jsou pryč od svých rodin, dětí a tak, po tolik dní, mnohem déle než my piloti, takže je to pro ně těžší. Myslím, že když o takových věcech mluvíme, měli bychom spíše mluvit za tyto lidi než za nás. Takže dvacet, ale závody by se střídaly. Občas chcete jet jiný rok na jiné místo. Nemůžete prostě jet na všechny tratě, na které chtějí lidi jít, je to takhle prosté, “ prohlásil britský pilot.

Harmonogram na příští rok je přeuspořádaný – Japonsko se přesunulo na duben, Ázerbájdžán na září a Katar se přesunul před Abu Zabí na úplný konec kalendáře. To se pilotovi McLarenu líbí a dává mu to větší smysl.

„Je hezké vidět, že věnovali více úsilí, aby to zorganizovali trochu lépe, ale stále je to náročný kalendář, je to jeden z nejdelších kalendářů, které jsme měli. Pokud se to stále snaží zlepšit a dělat lepší práci, řekl bych, že pro všechny je lepší číslo dvacet. Pro zdraví a ostatní věci těch lidí, kteří ve formuli 1 pracují,“ myslí si Lando Norris

Sdílejte na:
Zavřít