Kvyata nahradí v Mexiku Gasly, Hartley zůstává

Kvyata nahradí v Mexiku Gasly, Hartley zůstává

Toro Rosso opět pro Mexiko mění jezdeckou sestavu. Kvyata odsouvá na „druhou kolej“ a dává prostor Gaslymu s Hartleyem.

Před Velkou cenou USA se juniorka Red Bullu ocitla v poměrně prekérní situaci, neboť byla prakticky bez jediného jezdce. Carlos Sainz odešel s okamžitou platností do Renaultu, kde nahradil Jolyona Palmera, a Pierre Gasly šel bojovat o titul do japonské Super Formule. Paradoxně byl však rozhodující závod kvůli hrozbě tajfunu zrušen a šampionem se o pouhý půlbod stal Hiroaki Ishiura.

Toro Rosso se tedy rozhodlo ozkoušet si pilota, kterého před několika lety Red Bull vyškrtl ze svého programu –  sedmadvacetiletého Novozélanďana Brandona Hartleyho. A aby byl v týmu aspoň jeden zkušený jezdec, povolali zpět Daniila Kvyata.

Ruský závodník po dvou vynechaných závodech zajel slušný výsledek, přičemž získal svůj první bod od Velké ceny Španělska. Hartely sice rychlostně za Kvyatem zaostával, ale to se dalo očekávat, jelikož monopost Formule 1 řídil naposledy v roce 2009 a v Texasu do auta nasedl bez jakékoliv přípravy.

Avšak i přes bodový zisk se v padoku šuškalo, že rodák z Ufy byl do služby povolán jen na jeden závod, řekněme jako jakási „nouzovka“.  A nebyl to jen výkřik do tmy. Toro Rosso totiž během dnešního odpoledne potvrdilo svoji novou jezdeckou sestavu, se kterou v Mexiku pojede. A Kvyatovo jméno tam nefiguruje. Do jeho STR12 naskočí opět Gasly, jenž bude závodit po boku právě letošního vítěze prestižního závodu 24 hodinovky Le Mans, Brandona Hartleyho.

Je možné, že na toto duo vsadí italská stáj i příští rok. Nad budoucností Kvyata visí otazník. Příliš možností, kde by se mohl upíchnout, však nemá. Lépe řečeno: Když už by v F1 zůstal na pozici závodního jezdce, tak u Toro Rosso. To v něj už očividně ztratilo důvěru. Jinak by asi nesáhli ani po Gaslym ani po vyškrtnutém Harteym.

Sdílejte na:
Zavřít