Kvyat do Force Indie či Renaultu? Pro něj zůstává prioritou Red Bull

Kvyat do Force Indie či Renaultu? Pro něj zůstává prioritou Red Bull

Daniil Kvyat byl spojován s Force Indií, kde by obsadil sedačku po Nicovi Hülkenbergovi, který přechází k Renaultu. Ale sám Rus tvrdí, že pro něj zůstává prioritou Red Bull. O budoucnosti prý bude s týmem jednat za zavřenými dveřmi.

Kvyatovi dlouhou dobu trvalo, než se vzpamatoval z rány pod pás, kterou mu uštědřil jeho bývalý zaměstnavatel Red Bull, když byl degradován počínaje Velkou cenou Španělska do juniorky rakouského týmu a jeho místo převzal mladičký Max Verstappen.

Zatímco Kvyatův stájový kolega Carlos Sainz má místo u Toro Rosso již jisté, tak on sám na oficiální potvrzení stále čeká. Italská stáj má ale v hledáčku také francouzského pilota GP2 Pierre Gasslyho, jenž je v průběžném pořadí na druhém místě, při čemž na lídra šampionátu ztrácí sedm bodů.

O Kvyata projevila zájem Force India, která má nyní po odchodu Hülkenberga jedno místo volné. Jeho jméno se také objevilo ve spojitosti s druhou sedačkou u Renaultu, jenže pro francouzskou automobilku by byl logičtější tah vzít si pilota z vlastních řad, a to testovacího jezdce Sergeje Sirotkina.

Dvaadvacetiletý pilot se na toto téma vyjádřil ve čtvrtek na Okruhu Amerik v Austinu: „V zásadě je mým cílem zůstat pilotem F1. Ke všem těm spekulacím se nechci vyjadřovat. Promluvíme si o tom za zavřenými dveřmi. Mám velký respekt k Red Bullu a cítím vůči této firmě obrovskou loajalitu. Dříve či později si sedneme a o budoucnosti si promluvíme.“

„Samozřejmě bych si přál auto, se kterým můžu ukázat, co ve mně je. Pro mě je Toro Rosso jako rodina. Cítím se tu dobře. Konec konců rozhodnutí jako takové záleží na Red Bullu, ale mojí prioritou je Red Bull. Starali se o moji kariéru. Kdyby mě přestali zaměstnávat, jsou tu jiné možnosti,“ uzavřel Kvyat, který nyní na svého týmového kolegu Sainze ztrácí pět mistrovských bodů a v Poháru konstruktérů mi patří 14. místo.

Sdílejte na:
Zavřít