Kvjat: Albonovo povýšení mě neučinilo šťastným

Kvjat: Albonovo povýšení mě neučinilo šťastným

Daniil Kvjat přiznal, že Albonovo povýšení do mateřské stáje Red Bullu jej „neučinilo šťastným“. Albon vystřídal v sedačce hlavního týmu Pierra Gaslyho, který se počínaje GP Belgie vrátil do sedačky Toro Rosso.

Ještě před rozhodnutím Red Bullu se hovořilo o potenciálním vystřídání Francouze Gaslyho. O šanci Alexandera Albona se ale příliš nehovořilo, naopak se začalo skloňovat jméno Daniila Kvjata, který by dostal druhou šanci.

Jenže Red Bull rozhodl jinak a teprve po 12 závodech pro Toro Rosso získal Alexander Albon ve své premiérové sezóně příležitost závodit pro Red Bull. Daniil Kvjat zůstal u Toro Rosso, ačkoliv během GP Německa získal první pódium pro juniorskou stáj od vítězství Sebastiana Vettela v Itálii roku 2008.

Kvjat se s rozhodnutím smířil a není zklamaný, ale jak uvedl v podcastu Beyond the Grid, zpočátku byl velmi nešťastný a rozhodnutí jej zmátlo.

„Řekněme to takhle: Rozhodně mě to neučinilo šťastným,“ uvedl ruský jezdec. „Nemůžu říct, že když jsem se o tom dozvěděl, tak jsem tomu plně rozuměl a plně s rozhodnutím souhlasil. Samozřejmě jsem cítil, že to není správné.“

„Ale když se na to podíváte z jiné perspektivy, může to dávat smysl. Já už pro Red Bull jezdil a oni potřebují novou krev, potřebují povýšit mladé jezdce. Tohle Red Bull dělá.“

„Je to dobrý. Po několika dnech jsem rozhodnutí přijal, byl jsem v pořádku. Znám svou práci. Vím, co musím dělat, kvůli čemu mě najali, a to budu dělat. Tohle mi stačí.“

Daniil Kvjat byl zahrnován jako kandidát na sedačku u Red Bullu v roce 2020. Stejnou šanci dostali i Gasly a Albon, nakonec si ale místo pojistil mladý Thajec. Pierra Gaslyho rozhodnutí stáje netrápilo, v Brazílii si nakonec vyjel své první pódium v kariéře.

26letý Kvjat začal závodit v roce 2014 pro Toro Rosso a po odchodu Sebastiana Vettela byl povýšen do mateřské stáje. V roce 2016 byl ale „degradován“ zpět do Toro Rosso a jeho místo u Red Bullu převzal Max Verstappen, který se u hlavního týmu zabydlel. Kvjat v roce 2017 o své místo přišel úplně, ale vloni se do kokpitu týmu Toro Rosso vrátil.

Podle Kvjata měl právě neočekávaný návrat dopad na jeho mentalitu. Jak sám uvedl, nemohl vyloučit ani potenciální návrat do hlavního týmu.

„V životě je možné cokoliv. Po tom všem, co jsem viděl, nemůžu čemukoliv říkat ne. Také jsem se naučil neupínat se a nesnít o určitém cíli. Prostě je důležité se zaměřit na vaši práci, kterou máte.“

Sdílejte na:
Zavřít