Kvalifikaci v ulicích Monaka ovládl domácí Charles Leclerc

V ulicích Monaka získal pole position Charles Leclerc, druhý se umístil Oscar Piastri a na třetím místě skončil Carlos Sainz. Překvapením kvalifikace byl Sergio Pérez, který nepostoupil z Q1 a odstartuje do závodu až z 18. místa. Ferrari tak získalo 250. pole position v F1.

Již při startu kvalifikace nastala tlačenice v boxech. Jezdci neustále kroužili na trati, protože časy se zrychlovaly. Několik jezdců si stěžovalo na to, že byli zablokování a zpomaleni ostatními. Sergio Pérez se posledním kolem nedokázal zlepšit a do závodu odstartuje až z osmnáctého místa! Fernando Alonso taktéž nebude na kvalifikaci vzpomínat v dobrém, protože nedokázal postoupit do Q2.

V první části kvalifikace vypadli: Fernando Alonso, Logan Sargeant, Sergio Pérez, Valtteri Bottas a Kuan-jü Čou.

Opět na začátku Q2 se opakovala tlačenice v boxech. Nico Hülkenberg měl štěstí v první zatáčce, protože se levým zadním kolem otřel o bariéru, naštěstí pro něj bez vážnějších následků.

Esteban Ocon si stěžoval na blokování od jednoho z jezdců Haasu.

Do Q3 nepostoupili: Esteban Ocon, Nico Hülkenberg, Daniel Ricciardo, Lance Stroll a Kevin Magnussen.

Charles Leclerc si ve třetí části kvalifikace stěžoval, že má něco s plynovým pedálem.

Pořadí po prvních pokusech bylo: Leclerc, Piastri, Verstappen, Sainz, Russell, Norris, Albon, Hamilton, Gasly, Cunoda.

Max Verstappen hlásil, že trefil zeď v posledním ostrém pokusu! Z opakovaných záběrů se ukázalo, že trojnásobný mistr světa trefil zeď v první zatáčce.

Domácí Charles Leclerc získal pole position!