Kvalifikaci v Abú Zabí ovládl Lewis Hamilton

Kvalifikaci v Abú Zabí ovládl Lewis Hamilton

Poslední kvalifikaci sezóny 2019 vyhrál Lewis Hamilton, druhý se umístil Valtteri Bottas a na třetím místě skončil Max Verstappen. Charles Leclerc nestihl ve třetí části kvalifikace zajet druhý pokus, protože čas vypršel dříve než Monačan přejel startovní čáru.

Počasí na okruhu Yas Marina – teplota tratě 33°C a teplota vzduchu 26,7°C.

Chlazení bylo základem úspěchu v kvalifikaci…

Prvním na trati byl Alexander Albon. Jezdec Red Bullu zároveň reportoval svému týmu, že trať je kluzká.

Načasovaní kola bylo velmi důležité, protože teplota začala klesat.

Sebastian Vettel v hodinách na startovní rovince – nepovedl se mu nájezd do rychlého kola. Pneumatiky měl probržděné, nicméně německý pilot následně zajel potřebný čas na postup.

Daniil Kvjat vjel do cesty Romainu Grosjeanovi v boxové uličce – komisaři následně potvrdili, že incident bude vyšetřován po kvalifikaci.

V první části kvalifikace skončili: Romain Grosjean, Antonio Giovinazzi, Kimi Räikkönen, George Russell a Robert Kubica.

Rychlá výměna zadního křídla u Daniila Kvjata před začátkem druhé části kvalifikace.

Na středně tvrdých pneumatikách vyjeli jezdci Red Bullu a Mercedesu. Piloti Ferrari volili přesně opačnou strategii a nasadili nejměkčí sadu pneumatik. Podle Pirelli by start na střední sadě pneumatik mohla být výhoda.

Poslední šance zajet rychlý čas.

Ve druhé části kvalifikace vypadli: Sergio Pérez, Pierre Gasly, Lance Stroll, Daniil Kvjat a Kevin Magnussen.

Na středně tvrdých pneumatikách odstartují do zítřejšího závodu jezdci Mercedesu, Red Bullu a Charles Leclerc. Ferrari rozdělilo strategie, protože Sebastian Vettel zajel svůj nejrychlejší čas na měkké sadě pneumatik.

Západ slunce těsně před začátkem třetí části kvalifikace.

Pořadí po prvních pokusech: Hamilton, Verstappen, Bottas, Leclerc, Vettel, Albon.

Charles Leclerc nestihl vjet do druhého rychlého kola – stratégové Ferrari vypustili Monačana až moc pozdě na trať.

Nejrychlejším pilotem poslední kvalifikace v sezóně 2019 byl Lewis Hamilton, který zajel čas 1:34.779. Druhý Valtteri Bottas zaostal o 194 tisícin sekundy a třetí Max Verstappen ztratil 360 tisícin sekundy.

Na čtvrtém a pátém místě skončili jezdci Ferrari. Šestý nejrychlejší byl Alexander Albon následovaný Landem Norrisem. Na osmé pozici se umístil Daniel Ricciardo. První desítku uzavřeli Carlos Sainz a Nico Hülkenberg.

Jen pro připomenutí Valtteri Bottas se propadne kvůli penalizaci za výměnu pohonné jednotky. Závod startuje zítra ve 14:10.

Sdílejte na:
Zavřít