Kvalifikaci na VC 70. výročí F1 ovládl Valtteri Bottas

Kvalifikaci na VC 70. výročí F1 ovládl Valtteri Bottas

V kvalifikaci na Silverstone byl nejrychlejší Valtteri Bottas, druhý se umístil Lewis Hamilton a na třetím místě skončil Nico Hülkenberg. Do třetí části překvapivě nepostoupili Sebastian Vettel a Carlos Sainz. Max Verstappen odstartuje na tvrdé sadě do závodu.

Teplota tratě byla 43,6°C a teplota vzduchu 26.2°C.

Pirelli odhadlo jednotlivé rozdíly v pneumatikách.

Prvním vozem na trati byl Haas.

Pořadí 8 minut před koncem první části kvalifikace.

Esteban Ocon zablokoval George Russela v rychlém kole – komisaři tento incident budou vyšetřovat po kvalifikaci, nicméně francouzský pilot dostane s největší pravděpodobností penalizaci.

V první části kvalifikace skončili: Daniil Kvjat, Kevin Magnussen, Nicholas Latifi, Antonio Giovinazzi a Kimi Räikkönen.

George Russel se počtvrté v řadě dostal do Q2.

Všichni vyjeli na středně tvrdých pneumatikách kromě Maxe Verstappena, který obul tvrdou sadu.

6 minut do konce a v ohrožení byli:

Ve druhé části kvalifikace vypadli: Esteban Ocon, Sebastian Vetteln, Carlos Sainz, Romain Grosjean a George Russell.

Do závodu odstartují prvních deset pilotů na středně tvrdé sadě až na Maxe Verstappena, který bude mít na startu nejtvrdší pneumatiky.

Do třetí části kvalifikace vyjeli na středně tvrdých pneumatikách Daniel Ricciardo, Alexander Albon a Max Verstappen.

Po prvních pokusech bylo pořadí: Hamilton, Bottas, Ricciardo, Hülkenberg, Verstappen, Albon, Leclerc, Stroll, Gasly a Norris.

Vítězem kvalifikace se stal Valtteri Bottas, který zajel čas v hodnotě 1:25.154, druhý Lewis Hamilton ztratil 63 tisícin sekundy a třetí Nico Hülkenberg zaostal o 928 tisícin sekundy.

Čtvrtý skončil Max Verstappen a pátý byl Daniel Ricciardo. Na šesté pozici se umístil Lance Stroll, následovaný Pierrem Gaslym. Osmý byl Charles Leclerc. První desítku uzavřeli Alexander Albon a Lando Norris.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Jan Fridrich)
Sdílejte na:
Zavřít