Kvalifikace budou klíčové, tvrdí u Ferrari

Kvalifikace budou klíčové, tvrdí u Ferrari

Italská stáj z Maranella je přesvědčena, že klíčem k zisku letošního mistrovského titulu bude především výkonnost v kvalifikačních jízdách, zejména v podaní Fernanda Alonsa.

Španělský pilot Fernando Alonso byl v posledním závodě na okruhu Suzuka velmi blízko jezdcům stáje Red Bull a držel s nimi krok. Ačkoli skončil ve Velké ceně Japonska třetí, i nadále si drží šance na zisk mistrovského titulu a v posledních třech závodech chce udělat vše pro to, aby jej získal. Klíčové budou podle závodníka především výsledky v jednotlivých kvalifikacích.

Již před začátkem letošní Velké ceny Japonska bylo jasné, že to pro nás rozhodně nebude jednoduchý závod, není to trať, na které by se naším vozům dařilo,“ přiznal po závodě španělský pilot. Konkurenceschopnost naší stáje ale byla více než uspokojivá a startovat z lepší pozice, jen těžko by se před nás konkurence dostávala. Důležité budou v posledních závodech tedy především kvalifikace.“

Red Bull byl na Suzuce opravdu velmi silný, ale ani McLaren nevypadal špatně, měl jen smůlu, že Lewise (Hamiltona) potkalo tolik technických problémů během jednoho závodního víkendu,“ řekl dále Alonso.Pohár jezdců je stále velmi otevřený a máme tři závody do konce sezóny, stát se může opravdu cokoli a my musíme závodit až do posledního kola posledního závodu letošního ročníku,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít